Audi a Porsche míří do formule 1, říká generální ředitel Volkswagenu

Ilustrační foto. Zdroj: (SDVH) https://sdvh.co.uk/
18. 05. 2022

Audi a Porsche míří do formule 1, říká generální ředitel Volkswagenu

Dvě prémiové značky koncernu Volkswagen dostaly zelenou od vedení a chystají se tak vstoupit do nejvyšší ligy motosportu. O účasti Volkswagenu v F1 se spekuluje již delší dobu, potvrzení však přišlo až v pondělí 2. května na online konferenci, a to od samotného šéfa koncernu, Herberta Diesse. Informovala o tom agentura Reuters.

Informace o tom, že Audi a Porsche vyjednávají o vstupu do nejvyšší třídy mezinárodních motoristických závodů, kterým po většinu dekády dominoval německý rival Volkswagenu, Mercedes, kolují již několik měsíců. Oficiální potvrzení se však svět dozvěděl až v pondělí 2. května poté, co se prestižním automobilkám povedlo přesvědčit německou automobilovou skupinu o tom, že tento krok přinese více peněz, než bude celkově stát. Kromě ekonomické argumentace značek byl zřejmě přesvědčivý i vysoký reklamní dopad formule 1.

„Spolupráce Porsche s týmem Red Bull Racing je logická“

Herbert Diess během živého přenosu nazvaného „Dialog with Diess“ dále uvedl, že Porsche zatím specifikovalo své přípravy na vstup do F1 o něco konkrétněji než Audi. Má prý v úmyslu navázat dlouhodobé partnerství se závodním týmem Red Bull, které by mělo začít v nejbližších letech.

Je skvělé, že má Porsche a Audi záměr vstoupit do formule 1,“ řekl bývalý závodní jezdec a současný ředitel týmu Red Bull Racing, Christian Horner. Podle něj by bylo logické, kdyby se Red Bull dohodl s Porsche, informoval server RacingNews365. „Spolupráce s Porsche se zdá jako moudré rozhodnutí, protože chystáme na rok 2026 vlastní pohonné jednotky,“ doplňuje Horner.

Zajímavé je, že rozhodnutí o zapojení se do F1 přišlo ve chvíli, kdy se Volkswagen připravuje na možný vstup automobilky Porsche AG na burzu, a to v posledním čtvrtletí roku 2022.

Audi a McLaren Racing? To je otázka

Druhý hráč Volkswagenu, automobilka Audi, podle informací směřuje jinam než Porsche. Jeden z nejstarších výrobců automobilů v Německu je připraven, jako způsob vstupu, nabídnout 13,3 miliardy korun (556,3 milionu dolarů) za britskou automobilku McLaren. Zac Brown, generální ředitel týmu McLaren Racing, však na konci března uvedl, že stáj rozhodně není na prodej.

Autor: Lenka Hrušková

Další články