Češi budou Afričany učit o bitcoinech

Zdroj: Trezor
Technologie 04. 12. 2023

Češi budou Afričany učit o bitcoinech

Česká společnost Trezor ze skupiny SatoshiLabs bude lidem přibližovat problematiku bitcoinu. Spouští proto program přímo pro africký kontinent. Vzdělávat bude i pomocí speciálního automobilu.

Trezor na Bitcoin Africa konference v Ghaně prezentoval vzdělávací program Trezor Academy. Tato iniciativa navazuje na úspěšný pilotní program, který proběhl v průběhu letošního roku. Během něj Trezor a místní hostitelé pořádali akce v Ghaně, Nigérii, Kamerunu, Ugandě, Keni a Burundi.

Cílem bylo představit účastníkům výhody bitcoinu, a to prostřednictvím série setkání, prezentací a diskusních bloků. Tato iniciativa podpoří adopci bitcoinu skrze propojení vlastního vzdělávacího programu, sponzoringu vozidla Bitcoineta na cestách po Africe a konference Bitcoin Africa. Financovat se vše přitom bude z prodejů limitované edice Trezor Safe 3 Bitcoin only, která se při nedávném uvedení na trh vyprodala během jednoho dne. 

“Spuštění vzdělávacího programu bude zahrnovat výrazně komplexnější program akcí a bude částečně financováno z tržeb z limitované edice kryptoměnové peněženky, kterou jsme nedávno uvedli na trh. Jedná se o zařízení určené pouze pro bitcoin, kterého se vyrobilo jenom 2013 kusů. V Trezoru jsme se totiž zavázali, že z každého prodaného kusu poputuje 21 eur na podporu iniciativy Trezor Academy. Doposud proběhlo šest setkání ve Ghaně, Nigérii, Ugandě, Keni, Kamerunu a Burundi. Další budou následovat v průběhu celého roku 2024,” říká Matěj Žák, CEO společnosti Trezor.

Po Africe bude brázdit speciální bitcoinové auto

To ovšem není jediná aktivita, kterou Trezor v Africe podporuje. Zafinancoval totiž také pořízení vozidla zvaného Bitcoineta, které ve spolupráci s Bitcoin Cowries objede 16 regionů Ghany a přinese filozofii bitcoinu do venkovských komunit a škol po celé zemi.  

Tour Bitcoineta začala 1. prosince na akci Africa Bitcoin, největší bitcoinové konferenci, která se dosud konala na africkém kontinentu a jejímž hlavním partnerem je právě česká společnost Trezor. Na  této konferenci účastníci získali informace o budoucích aktivitách vzdělávacího projektu. Cestu expedičního bitcoinového vozu napříč Ghanou bude možné sledovat prostřednictvím oficiálního účtu BitcoinetaWA na sociální síti X a také prostřednictvím videoblogů a tradičních médií. 

Žák k tomu uvedl: „Uplatnění bitcoinu a blockchainu je v Africe možná aktuálnější než na kterémkoliv jiném kontinentu. Vlastnosti bitcoinu totiž odpovídají specifickým místním potřebám, jako jsou alternativní platební systémy, mikrofinancování a spoření. Jako společnost jsme odhodláni pomáhat šířit tuto filozofii prostřednictvím sponzorování akcí, jako je Africa Bitcoin Conference, a dalších aktivit jako Trezor Academy a Tour Bitcoineta. Do budoucna věříme, že bitcoin bude mít na africký kontinent velmi významný ekonomický a sociální dopad. Proto chceme místní komunity vzdělávat už nyní.“

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články