Na Zlínsku si mohou lidé ve výrobě vydělat i 40 tisíc měsíčně

Zdroj: Dudr Tools
Technologie 12. 11. 2021

Na Zlínsku si mohou lidé ve výrobě vydělat i 40 tisíc měsíčně

Společnost Dudr Tools, výrobce pilových pásů, zahájil stavbu nové výrobní haly v Sazovicích u Zlína. Plánuje tak rozšířit své výrobní kapacity a posílit vývoj i vytvoření nových pracovních míst. Celková výše investice je zhruba 55 milionů korun. Hala by měla být dokončena na jaře roku 2022.

Rodinná strojírenská firma Dudr Tools patří momentálně mezi světovou špičku v oblasti výroby a servisu pilových pásů. V současné době započala výstavba nové haly, která by měla vyrůst na ploše 2000 m² během příštího jara a navýšit tak stávající výrobní prostory firmy o dvojnásobek.

Naším záměrem je kromě zvýšení stávající kapacity výroby a zlepšení logistiky také vybudování centra pro vlastní vývojové aktivity v oblasti konstrukce strojů, které by v budoucnu mělo přispět k zajištění vyššího podílu robotizace v naší firmě,“ uvedl majitel firmy Tomáš Dudr, který se na vývoji inovativních technologií pro firmu aktivně podílí. Jakmile bude výstavba haly dokončena, najede na zkušební provoz.

Firma shání další dělníky. Ti si mohou vydělat skoro 40 tisíc!

V současné době společnost Dudr Tools zaměstnává rovnou stovku pracovníků. Od rozšíření výroby si slibuje také zvýšení atraktivity pro nové uchazeče a zlepšení podmínek pro stávající zaměstnance v podobě možnosti volby přejít ze třísměnného provozu na dvousměnný.Za zmínku stojí také to, že průměrná mzda na výrobních pozicích činí více než 39 tisíc korun, což je na zlínský region velmi slušná suma.

Vyrábíme pilové pásy a zajišťujeme jejich servis pro více než 1 600 firem v dřevozpracujícím průmyslu u nás i ve 40 zemích po celém světě a poptávka se neustále zvyšuje,“ vysvětluje výkonný ředitel Ondřej Turecký. A dodává: „Jako řada jiných firem v regionu se už delší dobu potýkáme s nedostatkem pracovníků ve výrobě. Nenecháváme nic náhodě, pracujeme na náboru a nabízíme uchazečům atraktivní benefity i zajímavý výdělek. V souvislosti se zahájením provozu v nové hale ale budeme potřebovat o dalších 15 procent zaměstnanců navíc napříč různými dělnickými profesemi.“

Důležitost robotizace

Společnost Dudr Tools patří mezi přední dodavatele pilových pásů na světě a spolupracuje s největšími dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také jinde v zahraničí, kam směřuje 65 procent produkce. Denně opustí výrobní halu v Sazovicích kolem 1000 kusů pilových pásů různých rozměrů. V roce 2020 byl roční obrat firmy 128 milionů korun. Společnost se zaměřuje na vlastní vývoj a inovace výrobních technologií, do kterých v loňském roce investovala částku přes 12 milionů korun.

Dudr Tools nezapomínají ani na robotizaci, která je v současné době ve fázi testování některých strojů, které sami zkonstruovali nebo „vylepšili“. Při výrobě a servisu pilových pásů je kladen důraz na maximální přesnost, proto jsou využívány stroje například při kontrole kvality. Současně se majitel společnosti Tomáš Dudr sám aktivně podílí na vývoji stroje, který by měl zajistit automatizaci některých částí výrobního procesu a nahradit tak lidskou sílu. Centrum vývoje zatím ale funguje jen v provizorních podmínkách. Právě v nové hale najde více prostoru se vývoji věnovat.

Galerie

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články