V Praze máme plno, hlásí developer

Zdroj: Pixabay
Byznys 21. 02. 2022

V Praze máme plno, hlásí developer

Už ani jeden metr čtvereční není volný, oznámila společnost CTP, největší developer a provozovatel logistických a průmyslových nemovitostí v kontinentální Evropě. Posledním nastěhovaným nájemcem je zdravotnická firma Mapo medical.

CTP v blízkosti Prahy disponuje celkem čtyřmi logistickými a průmyslovými areály – CTPark Prague North v Kozomíně a Užicích, CTPark Prague Airport v Kněževsi, CTPark Prague West v Chrášťanech a CTPark Prague East v Nupakách.

„Naše parky v okolí hlavního města vnímáme jako doslova prémiové, v těchto místech už není volný jediný metr čtverečný. Pro CTPark Prague East to platí dvojnásob, což je dáno již historicky jeho polohou, kde se jednak kříží Pražský okruh a zároveň je areál situován směrem na dálnici D1, kudy denně projedou desítky tisíc aut. Efekty způsobené pandemií koronaviru tento eneromní zájem jen umocnily a do nabídky připravujeme rozšíření CTParku Prague North,“ komentuje Michal Bujárek ze společnosti CTP.

V šesti budovách CTParku Prague East o celkové rozloze 90 tisíc metrů čtverečních nyní působí jedenáct nájemců. Areál nabízí kombinaci objektů od větších skladových a výrobních prostor až po zcela nově postavený dlouhý a mělký typ budovy s kompletně prosklenou přední částí fasády, která navíc slouží účelům showroomů, prodejen nebo třeba výdejen e-shopů. Součástí parku je i kancelářská budova.

Od automobilek po zdravotnické firmy

Showroom využije především prodejce automobilů Volvo a Jaguar Auto Průhonice, který v CTParku působí od jara loňského roku. Další část budovy pak náleží společnosti MAPO medical zaměřené na distribuci materiálu a techniky pro oblast zdravotnictví, lázeňství či ošetřovatelství.

CTP s MAPO medical rostou společně již delší dobu v rámci sítě CTParků – první spolupráci navázali na ploše přes 1500 metrů čtverečních v rámci CTParku Brno a nyní si společnost MAPO medical pronajala dalších 2600 metrů čtverečních v CTParku Prague East.

„Vždy nás těší, když víme, že prostory pro naše nájemce slouží účelům s určitou přidanou hodnotou. A přesně to je ten případ, kdy se v CTParku Brno pod jednou střechou skladuje zdravotnický materiál, ochranné pomůcky, testy na koronavirus, které jsou v této době tolik žádané,“ doplnil Jakub Kodr, obchodní ředitel CTP pro Českou republiku. 

„Cílem projektu v CTParku Prague East je zefektivnit kontinuální zásobování našich klientů. Proto strategická poloha logistického centra u dálnice D1 byla pro náš výběr klíčová. Kvalita a rychlost dodávky zdravotnického materiálu a techniky jsou naší prioritou,“ řekl Martin Polach za MAPO medical.

Mít certifikáty BREEAM už je povinnost

Mezi další nové nájemce CTParku Prague East patří společnosti Dakacom, která se specializuje na 3D tisk, či firma Yale, která bude v Nupakách provádět servis manipulační techniky. Významným nájemcem a dlouhodobým obchodním partnerem v areálu v Nupakách je také logistická společnost Raben, která poskytuje služby ve 13 zemích v oblastech smluvní logistiky, vnitrostátní i mezinárodní přepravy pro klienty působící v různých odvětvích a která s CTP dlouhodobě spolupracuje napříč celou sítí jeho CTParků.

Dalším, na počet metrů čtverečních největším nájemcem je pak XXXLutz, který zde má sklad nábytku a výdejnu pro zákazníky. Veškeré své budovy CTP certifikuje v rámci prestižního environmentálního systému BREEAM, nově dokončované nemovitosti cílí na certifikaci na úrovni Excellent a Outstanding.

Nové budovy tedy zahrnují například hospodaření se srážkovou vodou, bezvodné pisoáry, monitoring a řízení spotřeb energií v rámci jednotlivých sekcí budovy, inteligentní osvětlení řízené dle denního světla a pohybových senzorů nebo speciální bezespárou podlahu pro instalaci automatického skladového systému. Celková plocha střech je zároveň připravena pro instalaci fotovoltaických panelů.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články