Česká firma vyvíjí aplikaci, která usnadní zajištění na stáří

Zdroj: Pixabay
Technologie 23. 09. 2023

Česká firma vyvíjí aplikaci, která usnadní zajištění na stáří

Přední český dodavatel technologických řešení pro finanční sektor, Arbes Technologies, inovuje své produkty tak, aby šly vstříc chystaným legislativním změnám v oblasti dlouhodobého investičního produktu (DIP). Součástí inovací je také rozšíření investiční aplikace, která uživatelům poskytne pohodlí v řízení jejich dlouhodobých investic.

Díky legislativním změnám, plánovaným od začátku příštího roku, se bude možné zabezpečit na stáří formou vlastních investic s daňovým zvýhodněním. V rámci rozsáhlé přípravy na tyto změny společnost Arbes Technologies vyvíjí modul DIP, který rozšiřuje již existující investiční mobilní aplikaci o podporu těchto typů účtů.

Investovat můžete i s malou částkou

Nadstavba je určena jak pro obchodníky s cennými papíry a banky, tak pro investiční společnosti. „Hlavním cílem modulu je poskytnout uživatelům jednoduchý a efektivní způsob, kterým mohou řídit své dlouhodobé investice a dokonale se v nich orientovat. Investovat tak může opravdu každý, a to i s malou částkou,“ říká Martin Furdík, ředitel pro investiční řešení z Arbes Technologies.

Na své si přijdou jak zájemci o DIP, kteří ještě u dané společnosti neinvestovali, tak stávající investoři.

Lead management aplikace bude určena k informování široké veřejnosti. Ta v ní najde informace o DIP i bez nutnosti přihlášení. Jejím úkolem bude informovat o produktech a jejich parametrech, včetně krátkého videa představujícího tento produkt a investičního kalkulátoru motivujícího k investicím v rámci DIP, čímž výrazně přispěje ke zvýšení povědomí veřejnosti o výhodách tohoto typu investic.

Modernizace je investicí do budoucna, proto ji bereme vážně

Aby šlo o jedinečný uživatelský zážitek, spojil Arbes Technologies síly s týmem Ackee, odborníkem na UX a frontendové aplikace. „Spolupráci s Ackee a veškerou modernizaci vnímáme jako důležitý krok, který potvrzuje závazek Arbes Technologies vůči inovacím a modernizaci finančních řešení k tomu, aby dokázala efektivně reagovat na nové legislativní a tržní výzvy,“ komentuje Miroslav Moháč, vedoucí konzultant pro Arbes Technologies.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články