Češi můžou o pomoc požádat prvního „právníka robota“

Zdroj: Pixabay
Technologie 23. 05. 2023

Češi můžou o pomoc požádat prvního „právníka robota“

Umělá inteligence velmi rychle ovlivňuje i činnost advokátních kanceláří v Česku. V minulých týdnech se první advokátní kancelář rozhodla spustit experimentální právní poradnu na svých stránkách. Advokátní kancelář Petráš Rezek ale jako první v Česku představuje specializované webové stránky, na kterých lidem poskytuje rady „právník robot“. 

Už nyní je umělá inteligence schopna odpovědět na spousty právních dotazů, které běžného klienta advokátní kanceláře zajímají. Tento virtuální právník bude reálnými právníky postupně vybaven znalostmi jednotlivých zákonů a judikatur tak, aby mohl poskytovat stále kvalitnější odpovědi na právní dotazy. 

„Nejsme tradiční advokátní kancelář a naším cílem je a vždy bylo poskytovat právní služby jinak. To se projevuje jak v samotném přístupu ke klientům, tak tím, že vždy chceme pro naše klienty něco navíc. S rostoucími možnostmi umělé inteligence jsme rychle začali přemýšlet nad tím, jak ji můžeme využít při poskytování právních služeb a spolu s našimi IT partnery z Riganti jsme začali pracovat na webu www.ai-advokat.cz,“ uvádí advokát Lukáš Rezek.

Lukáš Rezek a Filip Petráš, Zdroj: Advokátní kancelář Petráš Rezek

Současně však Rezek zdůrazňuje, že umělá inteligence zatím nemůže nahradit právníky, pouze jim může být užitečným pomocníkem při jejich práci. Zkušený právník totiž dokáže posoudit kontext a aplikovat své odborné znalosti na konkrétní situaci, což je schopnost, kterou zatím umělá inteligence nedokáže nahradit.

Advokátní kancelář Petráš Rezek poskytuje komplexní služby, provozuje i účetní a daňovou kancelář. Pro právní pomoc klientům s prodejem nebo nákupem firmy vytvořili samostatné oddělení, které se tímto zabývá. Díky spolupráci s několika světovými organizacemi může svým klientům pomoci ve více než 100 zemích světa.

Tiskovou zprávu o spuštění specializovaných webových stránek pomohla kanceláři připravit umělá inteligence, což dokazuje, že moderní technologie jsou dnes nedílnou součástí různých oblastí lidské činnosti. Webové stránky této nové a bezplatné služby jsou dostupné na adrese www.ai-advokat.cz.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články