Ještě halu nedostavěli, ale už mají většinu prostor pronajatou

Zdroj: Progresus
Ekonomika 10. 05. 2023

Ještě halu nedostavěli, ale už mají většinu prostor pronajatou

Nové logistické centrum u Chomutova za 30 milionů eur (zhruba 700 milionů korun) staví německá společnost Garbe Industrial Real Estate CEE a český Progresus. Půl roku před dokončením je 73 procent haly pronajato.

Stavební práce na nejnovějším společném projektu Garbe Industrial Real Estate CEE a investora Progresus byly zahájeny v dubnu 2023. Moderní průmyslová hala Garbe Park Chomutov II o celkové pronajímatelné ploše téměř 21 tisíc metrů čtverečních je již nyní ze 73 procent pronajata a zároveň probíhají intenzivní jednání se zájemci o zbývajících 27 procent volné kapacity. 

Mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří začala v dubnu výstavba nového logistického areálu Garbe Park Chomutov II. Na pozemku o celkové výměře přes 45 tisíc metrů čtverečních vznikne do konce letošního roku moderní hala s užitnou plochou téměř 21 tisíc metrů čtverečních. Naváže tak na existující průmyslovou zónu Garbe Park Chomutov I, jejíž celková hrubá pronajímatelná plocha (GLA) činí 30 000 metrů čtverečních. Stavební práce začaly podle časového harmonogramu v dubnu 2023 a kompletní dokončení je naplánované na poslední kvartál letošního roku.

„Pro nájemce je projekt atraktivní jednak díky své poloze ve vyhledávané průmyslové zóně Verne u silnice R13 a dálnice D7 vedoucí přímo do Německa, ale také díky tomu, že hala bude splňovat nejvyšší ESG standardy udržitelné výstavby průmyslových nemovitostí dle certifikace BREEAM Excellent,“ říká Lukáš Zrůst, spolumajitel investiční skupiny Progresus, která zajišťuje majoritní financování projektu o celkové hodnotě přes půl miliardy korun.

Progresus, mezi jehož nejznámější aktiva patří největší český dodavatel dřevostaveb RD Rýmařov, vstoupil projektem u Chomutova vedle rezidenční výstavby také do oblasti industriálního developmentu s Garbe, renomovaným hráčem na tomto poli. 

„Naše dlouhodobé rozvojové plány jsou postavené na inovativních a udržitelných projektech, a právě to máme s GARBE společné. Potenciál průmyslových areálů je v tomto ohledu obrovský jak díky strategické poloze České republiky v srdci Evropy, tak s ohledem na požadavky nájemců, kteří stále častěji při výběru konkrétní nemovitosti zohledňují také ESG parametry,“ popisuje Zrůst.

Pro Garbe Industrial Real Estate je společný projekt se skupinou Progresus již třetí českou investicí v krátké době. Naváže jím na svoji první strategickou lokalitu ve střední Evropě, kterou se ve stejné průmyslové zóně stal právě dokončovaný Garbe Park Chomutov I. 

„Tento areál si od nás na období 15 let pronajal německý výrobce brýlí Fielmann Group, s jehož akciemi se obchoduje na frankfurtské burze. Také pro druhý průmyslový areál Garbe Park Chomutov II máme již nyní velkého renomovaného nájemce,“ říká Martin Polák, ředitel Garbe Industrial Real Estate pro střední a východní Evropu. 

„O obsazení zbývajících 30 % nyní vedeme jednání a očekávám, že do začátku léta budeme mít uzavřeny nájemní smlouvy i na tuto kapacitu. Jména nájemců bychom rádi zveřejnili při slavnostním vztyčování nosných sloupů na začátku června,“ dodává Veronika Zacha, Senior Business Development Manager ze skupiny Garbe. 

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články