Češi si mohou koupit virtuální kartu na podporu Ukrajiny

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay
Byznys 13. 03. 2022

Češi si mohou koupit virtuální kartu na podporu Ukrajiny

Od 10. března až do konce dubna mají klienti České spořitelny možnost finančně pomoci lidem na Ukrajině.

Klienti si mohou ve svém internetovém a mobilním bankovnictví George snadno vytvořit limitovanou virtuální platební kartu v barvách Ukrajiny a z každé platby, kterou s ní provedou, přispěje Česká spořitelna na sbírkový účet SOS Ukrajina neziskové organizace Člověk v tísni částkou ve výši 5 korun.

„Virtuální platební karty jsou mezi našimi klienty stále oblíbenější, proto jsem moc rád, že prostřednictvím limitované edice virtuální karty alespoň trochu pomůžeme lidem z Ukrajiny a za každou platbu s touto limitovanou kartou věnujeme 5 korun na sbírkový účet Člověka v tísni. S virtuální kartou lze od samotného vytvoření ihned začít platit na internetu i v kamenných obchodech prostřednictvím služeb Apple Pay či Google Pay,“ říká Juraj Pilka, který se zaměřuje v České spořitelně na platební karty.

„Od invaze ruských vojsk na Ukrajinu před necelými 14 dny hledáme, jak co nejefektivněji pomoci lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Upřednostňujeme dlouhodobá řešení, zároveň víme, že kdo rychle dává, dvakrát dává. Vnímáme obrovskou vlnu solidarity, příspěvky na pomoc Ukrajině lámou rekordy české štědrosti, a to nejen prostřednictvím portálu Darujme.cz. Pevně doufáme, že Čechům vůle pomáhat vydrží,” říká Andrea Studihradová, CSR manažerka v České spořitelně.

Autor: Miroslav Oupic

Další články