Max Verstappen – nejrychlejší, ale ne nejbohatší

Zdroj: Pixabay
Byznys 17. 12. 2021

Max Verstappen – nejrychlejší, ale ne nejbohatší

Majetek čerstvého šampiona Formule 1 je odhadován na 60 milionů dolarů (necelých 1,4 miliardy korun). Díky svému prémiovému vítězství ale jeho jmění výrazně poroste. Mimochodem – poražený Lewis Hamilton disponuje majetkem ve výši 285 milionů dolarů (zhruba 6,4 miliardy korun).

Když v Abú Zabí porazil fenomenálního Lewise Hamiltona a získal titul mistra světa F1, mnozí experti mluvili o závodu desetiletí. Pro samotného čtyřiadvacetiletého Verstappena se každopádně podle britského serveru Express jednalo o klíčový okamžik v jeho již tak fantastické kariéře, protože získal svůj první titul mistra světa.

Zatímco Verstappenův roční plat v Red Bullu, který činí přes 19 milionů dolarů (zhruba 430 milionů korun), ho podle serveru EssentiallySports řadí mezi špičku tohoto sportu, jeho fanouškovskou přízeň překonává pouze samotný Lewis Hamilton. Ten také suverénně vládne žebříčku nejbohatších aktivních jezdců Formule 1, kdy je jeho majetek odhadován na 285 milionů dolarů (zhruba 6,4 miliardy korun).

Raketová kariéra – raketové výdělky

Max Verstappen zahájil svou kariéru v roce 2015 v pouhých 17 letech. Stal se nejmladším jezdcem v historii F1 a následující rok i nejmladším, který vyhrál závod. Jeho věk ho rozhodně nebrzdí, protože Mezinárodní automobilová federace, řídící orgán automobilových závodů, ho v letech 2015, 2016 a 2017 vyhlásila osobností roku.

Po Lewisi Hamiltonovi, jehož roční gáže činí 55 milionů dolarů (více než 1,3 miliardy korun), a Fernandovi Alonsovi, který si přijde na 20,5 milionu dolarů (460 milionů korun), je Verstappen se svými 19,130 milionu dolarů (zmíněných 430 milionů korun) třetím nejlépe placeným účastníkem Formule 1. Pro zajímavost – další v pořadí jsou Sebastian Vettel a Daniel Ricciardo, kteří mají shodně 17 milionů dolarů (přes 380 milionů korun) za sezónu, a po 11 milionech (zhruba 246 milionů korun) mají Charles Leclerc a Valtteri Bottas.

V další sezóně F1 si Verstappen výrazně polepší

Verstappen má za sebou armádu fanoušků, kteří si říkají Orange Army a v oranžových tričkách jsou přítomni téměř na všech evropských závodech. Díky této popularitě je mezi značkami velmi žádaný, a je tak jedním z nejprodávanějších jezdců na startovním roštu. Jeho hlavními sponzory jsou vedle Red Bullu společnosti jako Jumbo Supermarkets, Ziggo, G-Star Raw a CarNext.com.

Americký Forbes předpověděl, že po skončení letošní sezóny Formule 1 bude Verstappen pobírat plat 42 milionů dolarů (více než 940 milionů korun). Stejně jako mnoho dalších jezdců F1, jako jsou například Lando Norris, Lewis Hamilton nebo Charles Leclerc, bydlí Max Verstappen v monackém Monte Carlu. Jeho pronajatý byt má údajně hodnotu 16 milionů liber (475 milionů korun).

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články