Příští rok dorazí do českých měst elektrická škodovka za 600 tisíc

Zdroj: Škoda Auto
Ekologie 15. 03. 2024

Příští rok dorazí do českých měst elektrická škodovka za 600 tisíc

Elektrický městský crossover Škoda Epiq dojede na jedno nabití přes 400 kilometrů. Jeho cena bude zhruba 25 000 eur (necelých 630 tisíc korun).

Model s délkou 4,1 metru nabídne prostorný interiér a zavazadlový prostor o objemu až 490 litrů. Uvnitř i vně pak bude plně vycházet z nového designového jazyka automobilky Modern Solid.

„Připravovaná Škoda Epiq nabídne za velmi atraktivní cenu výjimečnou hodnotu a prostorný interiér v kompaktní karoserii. Designová studie modelu Škoda Epiq přináší moderní design spojený s velkým dojezdem a uživatelsky přívětivými technologiemi. Klíčovým aspektem přitom zůstává cenová dostupnost,“ říká Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto.

Délka 4,1 m, dojezd na jedno nabití přes 400 km a zavazadlový prostor až 490 l

Malý městský crossover Škoda Epiq s délkou 4,1 metru nabídne dostatek prostoru pro pět osob a zavazadlový prostor o objemu až 490 litrů. Se vstupní cenou začínající na částce přibližně 25 000 eur (okolo 630 tisíc korun) půjde o možnou volbu pro zákazníky, kteří s elektromobilitou začínají. Uvnitř i vně vozu se uplatňuje nový designový jazyk Modern Solid, vůz nabídne maximální dojezd na jedno nabití přes 400 kilometrů.

„Nový designový jazyk Modern Solid harmonicky kombinuje chytré funkce a praktičnost s atraktivním vzhledem a naším přístupem k udržitelnosti. Designová studie modelu Škoda Epiq ztělesňuje všechny klíčové prvky našeho nového designového jazyka,“ uvádí Oliver Stefani, šéfdesignér společnosti Škoda Auto.

Výrazné jméno pro důležitý milník v historii značky Škoda

Škoda Epiq se má stát milníkem v historii značky Škoda, což zdůrazňuje také její výrazné a snadno rozeznatelné jméno. Počáteční písmeno „E“ značí elektrický model Škoda, zatímco písmeno „Q“ na konci řadí vůz do rodiny SUV. Slovo „Epiq“ je odvozené ze starořeckého slova „epos“, jehož významem je „slovo“ nebo „verš“, ale také „příběh“ nebo „báseň“.

Tento malý městský crossover bude vyráběn ve španělské Pamploně jakožto společný projekt vývoje a výroby značek Škoda, Cupra a Volkswagen, které tvoří skupinu objemových značek Core koncernu Volkswagen.

Škoda Auto investuje do své transformace v oblasti elektromobility v nadcházejících letech 5,6 miliard eur (přes 140 miliard korun). Prvním vozem uvedeným v rámci nadcházející kampaně zaměřené na elektromobily bude kompaktní SUV Škoda Elroq. Jeho představení je plánováno na podzim tohoto roku.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články