Slavná ex-hackerka navštíví Prahu

Zdroj: WebExpo
Technologie 08. 06. 2022

Slavná ex-hackerka navštíví Prahu

Elon Musk kupuje Twitter a budoucnost svobody slova je ze dne na den tématem globální diskuse. Válka na Ukrajině ukázala důležitost i potenciál aplikace kybernetické bezpečnosti. Nejen tyto fenomény dnešní doby se budou probírat na letošním WebExpu.

Na konferenci vystoupí technologičtí géniové světové třídy, jako je ex-hackerka Runa Sandvik. Runa posledních 10 let pomáhá gigantům jako The New York Times řešit otázku svobody slova a zároveň bezpečí. S účastníky WebExpa se podělí o zkušenosti ze své poslední štace v Rádiu Svobodná Evropa, kde řeší aktuální výzvy válečné žurnalistiky.

Poprvé se v tuzemsku představí také Daniel Cuthbert, spoluautor standardů pro testování bezpečnosti OWASP, který se bezpečností zabývá neuvěřitelných 24 let a dnes působí jako global head of cyber security research v Banco Santander.

Účastníkům konference se během třídenního programu, složeného z přednášek, diskuzí u kulatého stolu, praktických workshopů a WebExpo Pitching Competition, představí 90 speakerů a mentorů z celého světa. Ti se budou věnovat budoucnosti webu, designu, marketingu, vývoji frontendu a backendu a všemu, co je s webem a internetem spojené, včetně užitečných rad, jak nakopnout nejen web, ale i celý technologický byznys.

Dále vystoupí například Philip Bonhard z britské Lloyds banky se svým tématem podvodná identita, kterou popularizovaly filmy jako Tinder Swindler nebo Inventing Anna. S Lutzem Schmittem pak prozkoumáme, jak designovat a přitom brát v potaz koncept digitálního soukromí.

Od spoluzakladatele jednoho z nejpopulárnějších nástrojů pro designéry Adobe XD Tomáše Krchy se dozvíme, jak z hlediska product developmentu buduje „Zoom budoucnosti” –⁠ Around. A bývalá lotyšská doktorka Marina Petrakova, oceněná titulem Forbes 30 pod 30, nám přiblíží praktické aplikace VR a zároveň zboří nejeden VR mýtus. Letošní WebExpo proběhne od 10. do 12. června v pražské Lucerně a zároveň bude streamováno online.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články