Společnost Pirelli ocenila dodavatele za udržitelnost, kvalitu nebo inovace

Zdroj: Pirelli
Byznys Ekologie 05. 11. 2022

Společnost Pirelli ocenila dodavatele za udržitelnost, kvalitu nebo inovace

Zvládnutí výzev vyplývajících ze současné makroekonomické situace za pomoci dodavatelského řetězce, který je udržitelnější, produkuje méně emisí CO2, je založen na kvalitních surovinách a službách, neustálých inovacích, globálním fungování a stabilitě dodávek. To jsou zásadní faktory, na jejichž základě byla udělena cena Pirelli Supplier Award 2022.

Cenu Pirelli každoročně uděluje devíti z 15 tisíc dodavatelů svého globálního dodavatelského řetězce. Podílejí na tom, že je dodavatelský řetězec firmy Pirelli udržitelnější, inovativnější a má vynikající kvalitu.

Na slavnostním ceremoniálu v sídle firmy Pirelli v Miláně udělili výkonný ředitel a CEO Marco Tronchetti Provera a ředitel pro veřejné zakázky Andrea Maganzani za účasti top managementu skupiny Pirelli devět cen dodavatelům surovin a služeb za uplynulý rok.

Výkonný ředitel a CEO Pirelli Marco Tronchetti Provera k tomu dodal: „Pro dosažní našich cílů je naprosto zásadní, abychom naše klíčové hodnoty jako jsou udržitelnost a inovace sdíleli s našimi dodavateli. Díky těmto strategickým faktorům jsme i v této době konkurenceschopní. Proto jsme chtěli ocenit společnosti, které jsou významnými partnery našich aktivit po celém světě.“

Během slavnostního ceremoniálu, jehož se zúčastnilo 150 vybraných dodavatelů skupiny Pirelli, byla potvrzena strategie firmy, která je založena na plánovaném využití inovativních materiálů z obnovitelných a recyklovaných zdrojů s cílem splnit Průmyslový plán skupiny Pirelli pro rok 2025. Dalším významným faktorem v rámci udržitelnosti je proces dekarbonizace, k jehož plnění byli partneři skupiny Pirelli vyzváni a jehož cílem je omezení emisí CO2 dodavatelského řetězce Pirelli o 9 % v roce 2025 v porovnání s údaji za rok 2018.

Cenu Pirelli Supplier Award za rok 2022 obdržely v různých kategoriích následující firmy:

Udržitelnost

DRT (Francie), dodavatel biochemických produktů;

Kvalita

Evonik (Německo), dodavatel oxidu křemičitého;

Inovace

Asahi Kasei Corporation (Japonsko), dodavatel syntetické gumy;

Amazon Web Services (USA), partner pro digitální transformaci;

Výkon

Jiangsu Xingda Steel Tyre Cord Group Corporation (Čína), dodavatel kovových výztuží;

Úroveň služeb

Kordsa (Turecko), dodavatel tkaných výztuží;

DHL Global Forwarding (Itálie) Spa (Itálie), mezinárodní partner pro logistiku;

Fortek Srl (Itálie), dodavatel výrobků a služeb pro průmysl;

DCS Multiserve Ltd (Velká Británie), dodavatel služeb.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články