Tchajwanskou flotilu hromadné dopravy obohatí duo autonomních autobusů

Zdroj: Lilee Systems
Články 30. 03. 2021

Tchajwanskou flotilu hromadné dopravy obohatí duo autonomních autobusů

Společnost Lilee Systems obdržela povolení pro provoz autonomně řízených autobusů v komerčním provozu, a to na dvou konkrétně určených linkách v centru města Tchaj-nan.

Autonomně řízená flotila, dotovaná tamním ministerstvem dopravy, podle všeho přinese nové příjmy městským systémům veřejné dopravy. Konkrétně poskytováním dvou pravidelných autobusových linek ve „science parku“ a mezi vysokorychlostním železničním nádražím a nedalekou univerzitou.

Víc hlav víc vymyslí

Tohoto milníku inovativního autonomního systému rychlé přepravy bylo dosaženo prostřednictvím partnerství s firmou Kasion Green Energy, výhradním distributorem vozidel BYD na Tchaj-wanu, a Tainan Bus, jedním z největších lokálních autobusových dopravců, obsluhujícím více než 23 milionů cestujících ročně.

Společnosti Lilee Systems, Kasion Green Energy a Tainan Bus, které vybrala správa města Tchaj-nan a tchajwanské ministerstvo dopravy, podepsaly memorandum o spolupráci při vytváření nového modelu inteligentní dopravy. Realizují jeho prostřednictvím skutečnou jízdu městských autobusů bez řidiče. Komerční služby začnou fungovat v září 2021 s využitím stávající flotily autobusů BYD K6.

Spuštění systému autonomní rychlé přepravy pomocí Lilee Systems je klíčovým milníkem našeho vývoje inteligentní dopravy. Jsme nadšeni, že můžeme nasadit naše samořídicí autobusy, abychom rozšířili služby městské hromadné dopravy a zlepšili bezpečnost a efektivitu,“ komentuje integraci autonomních autobusů Ming-Te Wang, ředitel dopravního podniku v Tchaj-nanu.

Ze Silicon Valley do ulic Tchaj-nanu

Společnost Lilee Systems se sídlem v americkém Silicon Valley se specializuje na pokročilý bezpečnostní software pro přepravu. Je jedním z předních poskytovatelů technologií pro řešení autonomního řízení. Ta zajišťují detekci objektů na základě AI, přesného určování polohy, HD-Map a plánování trasy. Autonomní systém je monitorován cloudovým řídicím centrem s cílem větší bezpečnosti.

Autonomní řízení snižuje náklady na práci a palivo, což jsou dva největší výdaje na provoz autobusů. Může účinně řešit problémy městské dopravy s nedostatkem řidičů a zvyšuje bezpečnost tím, že předchází lidským chybám. Díky úzké spolupráci mezi vládami a průmyslem jsme přesvědčeni, že se autonomní systém přepravy stane pro budoucnost udržitelné ekonomiky stěžejním,“ komentuje Jia-Ru Li, generální ředitel společnosti Lilee Systems.

Autor: Matouš Mareš

Další články