Top 10 podcastů o osobních financích

Zdroj: Pixabay
Byznys 19. 08. 2022

Top 10 podcastů o osobních financích

Odvětví podcastů za posledních několik let pomyslně explodovalo a tento růst se rozšířil i na podcasty o investicích. Podle portálu PodcastHosting.org existovalo k prosinci 2021 celosvětově více než 2 000 000 podcastů s více než 48 miliony epizod.

Pokud si chcete vytvořit svůj první rozpočet, spravovat dluh, spořit na důchod nebo se orientovat při koupi domu, portál Investopedia vybral 10 osobních finančních podcastů, na které je dobré se zaměřit.

A nezapomeňte se podívat také na nedávno spuštěný podcast Investopedie, The Investopedia Express, kde šéfredaktor tohoto investičního portálu Caleb Silver seznamuje posluchače s nejdůležitějšími příběhy z oblasti financí a globální ekonomiky.

TYPY KLÍČOVÝCH PODCASTŮ:

• Osobní finanční podcasty vás mohou vést, když děláte zásadní finanční rozhodnutí.

• Existují podcasty, které vám pomohou sestavit rozpočet, spravovat dluhy, spořit na důchod a orientovat se při nákupu domu.

• Dave Ramsey Show nabízí třikrát týdně rady o životě a penězích.

• Podcast Clarka Howarda se vysílá dvakrát týdně po dobu 40 minut a poskytuje tipy pro úsporu peněz.

• Můžete také poslouchat The Investopedia Express, kterou moderuje šéfredaktor Caleb Silver.

1. Dave Ramsey Show

Datum vydání epizody: tři epizody každý pracovní den

Průměrná délka epizody: 40 minut

Dave Ramsey nabízí rady o životě a penězích a odpovídá na otázky volajících, kteří se chtějí naučit, jak se zbavit dluhů a začít budovat budoucnost. Poskytuje tipy, jak věci změnit a zjednodušit osobní finance a správu peněz. Jeho cílem je poskytnout plán, se kterým může pracovat každý.

2. Podcast Clarka Howarda

Datum vydání epizody: pracovní dny

Průměrná délka epizody: 40 minut

Clark Howard, jako celonárodně publikovaný rozhlasový moderátor talk show a spotřebitelský reportér televizních zpráv, si klade za cíl umožnit lidem převzít kontrolu nad svými osobními financemi tím, že poskytuje tipy na úsporu peněz, rady pro spotřebitele, zajímavé nabídky a ekonomické zprávy, které posluchačům pomohou dosáhnout finanční svobody. Sdílí praktické rady, které pomohou posluchačům ušetřit peníze a „vyhnout se podvodům“, s cílem pomoci posluchačům dosáhnout jejich peněžních cílů a žít finančně zdravý život.

3. Women and Money

Datum vydání epizody: neděle a čtvrtek

Průměrná doba trvání epizody: 20–30 minut

S více než 40 lety zkušeností učí Suze Orman posluchače, že finanční problém nemohou vyřešit penězi. Povzbuzuje posluchače, aby šli do svého nitra, a dává jim sílu řídit svůj osud. Peníze samotné pro ni nejsou konečným cílem, ale prostředkem k plnohodnotnému a smysluplnému životu.

4. So Money

Datum vydání epizody: pondělí, středa a pátek

Průměrná doba trvání epizody: 30 minut

Jako finanční korespondent, autor a televizní osobnost Farnoosh Torabi poskytuje posluchačům upřímné rozhovory o peněžních strategiích s předními světovými podnikateli a vlivnými lidmi, včetně Arianny Huffington, Setha Godina a Margaret Cho. Navíc v pátek odpovídá na otázky týkající se peněz posluchačů na #AskFarnoosh.

5. BiggerPockets Money

  • Datum vydání epizody: pondělí

•     Průměrná doba trvání epizody: více než 60 minut

Finanční experti Mindy Jensen a Scott Trench vedli rozhovory s lídry o tom, jak vydělávat více, udržet si více, utrácet chytřeji a zvyšovat bohatství. Prostřednictvím těchto rozhovorů BiggerPockets Money poskytuje posluchačům tipy a praktické rady, jak si dát svůj „finanční dům“ do pořádku.

6. Afford Anything

Datum vydání epizody: dvakrát týdně, dny se liší

Průměrná doba trvání epizody: Delší než 60 minut (ačkoli čtvrteční epizody PSA

  jsou 15–30 minut)

Moderátorka Paula Pant vede rozhovory s různorodou skupinou lidí – včetně podnikatelů, předčasných důchodců, milionářů a investorů –, ve kterých zkoumají náročnou práci vyváženého života. Vede posluchače k ​​tomu, jak dělat moudrá každodenní rozhodnutí o tom, jak utrácet peníze, čas, energii, soustředění a pozornost. Protože si koneckonců můžete dovolit cokoli, ale ne všechno.

7. The Money Guy Show

Datum vydání epizody: neděle

Průměrná délka epizody: 60 minut

Brian Preston a Bo Hanson, finanční plánovači a správci majetku, pomáhají posluchačům činit chytrá finanční rozhodnutí tím, že prozkoumají praktická témata osobních financí.

8. Optimal Finance Daily

Datum vydání epizody: denně

Průměrná doba trvání epizody: 10 minut

Moderátoři Diania Merriam a Dan Weinberg si kladou za cíl zjednodušit to, jak lidé nakládají a hospodaří s penězi, tím, že přibližují některé z nejlepších blogů o osobních financích a poskytují posluchačům tipy, jak optimalizovat svůj finanční život. Posluchači se seznámí se základy finanční gramotnosti, jako je sestavování rozpočtu, investování a finanční nezávislost, aby mohli začít chápat své finanční záležitosti.

9. Money for the Rest of Us

• Datum vydání epizody: středa

Průměrná doba trvání epizody: 30 minut

J. David Stein, bývalý hlavní investiční stratég a finanční manažer, zkoumá všechny věci související s penězi, včetně toho, jak peníze fungují, jak je investovat a jak žít bez starostí. Jeho cílem je naučit posluchače, jak zacházet se svými financemi způsoby, které jsou snadno pochopitelné.

10. Planet Money

Datum vydání epizody: středa a pátek

Průměrná doba trvání epizody: 15 až 30 minut

Planet Money je podcast pro ekonomické a osobní finance na NPR, vysílaný dvakrát týdně. Národní rozhlasová síť zahájila show v roce 2008, hned po finanční krizi, jako způsob, jak vysvětlit ekonomiku. Producenti pořadu nacházejí kreativní způsoby, jak rozebrat komplikovaná ekonomická a finanční témata. Mezi hostitele patří Amanda Aronczyk, Mary Childs, Jacob Goldstein a Robert Smith.

Autor: Miroslav Oupic

Další články