V Praze proběhlo slavnostní předávání cen CEE22 SME Banking Award. České podniky si odnesly nejvíce cen

Zdroj: SME Banking Club
Byznys 05. 01. 2023

V Praze proběhlo slavnostní předávání cen CEE22 SME Banking Award. České podniky si odnesly nejvíce cen

25. listopadu se v prostorách Paláce Žofín v Praze konala konference CEE22 SME Banking, při níž byly slavnostně rozdávány ceny malým a středním podnikům ve střední a východní Evropě. Na předních příčkách se čtyřikrát umístily i podniky z České republiky!

Poprvé v historii SME Banking Clubu byli účastníci konference CEE22 pozváni do žofínského paláce, který se nachází v samém srdci Prahy. Probíhalo zde slavnostní předávání cen, které tradičně pořádal SME Banking Club, a ceny byly udělovány na základě výsledků SME Banking Club Studies.

Letošní ročník konference probíhal hybridně. Pořadatelé a účastníci soutěže tak byli přítomni na místě – přímo v novorenesanční budově Paláce Žofín z roku 1885, kterou se díky jejímu kouzlu nesla opravdu slavnostní atmosféra. Publikum, které nemohlo být přítomno v Praze, si však atmosféru konference mohlo vychutnat z pohodlí svých domovů a připojit se online.

Úspěch měly i české podniky

V soutěži CEE SME Banking Clubu bylo posuzováno celkem 90 funkcí dostupných pro SME zákazníky v kanálu online bankovnictví, a to mezi malými a středními podniky z bankovního sektoru střední a východní Evropy. Stěžejními body v hodnocení byly například funkce jako možnost otevřít si další účet online, zákaznická podpora či platby v LCY.

České podniky se na předních příčkách soutěže ocitly hned čtyřikrát, a Česká republika se tak stala nejúspěšnější zemí v soutěži.

V kategorii nejlepší online banking pro malé a střední podniky v regionu střední a východní Evropy zvítězila Raiffeisenbank Česká republika. Moneta Money Bank (Česká republika) se stala vítězem v kategorii nejlepší mobilní bankovnictví pro malé a střední podniky v regionu CEE za nejlepší aplikaci pro mobilní bankovnictví. Další první místo si vybojovalo Lemonero (Česká republika), které zvítězilo v kategorii nejlepší řešení digitálního úvěrování pro malé a střední podniky mezi FinTech v regionu CEE. Posledním českým úspěchem bylo převzetí ceny Best of Show dle výběru publika Petrem Dvořákem z firmy Wultra (Česká republika).

Cenu si odneslo i Slovensko

V dalších kategoriích zvítězilo Slovensko, jehož banka Tatra Banka získala sošku v kategorii nejlepší digitální půjčka pro malé a střední podniky v regionu CEE, a Polsko, jehož banka ING Commercial Finance Poland se umístila na prvním místě v kategorii nejlepší digitální faktoring pro malé a střední podniky v regionu CEE. V kategorii nejlepší digitální faktoring pro malé a střední podniky mezi FinTech v regionu CEE se objevily hned dva vítězové, a to Instant Factoring (Rumunsko) a Monevia (Polsko). Cenu Best of Show podle výběru týmu SME Banking Clubu nakonec získal Maciej Sałata z firmy Comarch (Polsko).

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články