Chcete vydělat? Investujte do bydlení v Česku nebo na Filipínách

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay
Byznys 23. 03. 2022

Chcete vydělat? Investujte do bydlení v Česku nebo na Filipínách

Podle odborníků i v dnešní složité době ovlivněné ruskou invazí na Ukrajinu je výhodné investovat do zahraničních nemovitostí. Atraktivní lokality najdete třeba v Německu, Španělsku či Spojených arabských emirátech.

Současná doba, kdy přichází těžko předvídatelné vlivy jako rostoucí inflace, je složitá i z pohledu investic. Některé možnosti jsou značně riskantní, jiné naopak přinášejí téměř nulové zhodnocení prostředků, či dokonce snížení hodnoty. Investice do nemovitostí jsou však téměř bez rizik, a pokud vyberete vhodnou lokalitu, může být tento růst aktiv ještě zajímavější a přinést peníze i z pronájmu. V jakých zemích je nyní finančně výhodné pořídit si nemovitost?

Česká republika

Pořídit si nemovitost v ČR je administrativně i manažersky nejjednodušší. Ceny v Praze ale za poslední měsíce narostly do často astronomických výšek. Kdo ale pečlivě hledá, může najít zajímavé developerské projekty s dostupnými cenami nedaleko Prahy, například směrem na Říčany, Benešov či Kladno. Dostupné nemovitosti a zajímavé zhodnocení nabízí také Karlovy Vary nebo Ústecký kraj.

Německo, Francie či Španělsko

Pokud chcete investovat v zahraničí a přitom zůstat v Evropě, nabízí se Německo, Francie či Španělsko. V případě Německa není určitě třeba popisovat výkonnou ekonomiku, finanční stabilitu a spolehlivý bankovní systém. Je zde také nižší sazba daně z příjmu, při které můžete dobře vydělat i na pronájmu pořízené nemovitosti,“ říká Martin Klouček, prezident Royal Capital Clubu. A dodává: „Jistotou je také Francie. Z hlediska zdanění je zde daň z příjmu z pronájmu také nižší než v jiných evropských zemích, dlouhodobá návratnost investice je zde téměř jistá. Populární je také Španělsko, kde lze aktuálně pořídit nemovitosti za nejpříznivější ceny v celé západní a jižní Evropě.“

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, které se za posledních 15 let změnily k nepoznání a stále se rozvíjejí, nabízejí velmi zajímavý výnos z investic. Neexistuje zde totiž vůbec daň z příjmu, takže ani z vybraného nájemného. Pokud je třeba zaměřit investice do bytových jednotek, můžete si vybrat ze široké nabídky nemovitostí v Dubaji nebo Abú Dhabí.

Filipíny, Malajsie či Thajsko

Filipíny disponují zdravou ekonomikou s velkým potenciálem. Jedná se o zemi, která tak skýtá velký počet potenciálních nájemníků. Navíc solventní střední třída stále roste. Jako zahraniční pronajímatel tedy můžete těžit z větší stability a lepších zisků při růstu výnosu z pronájmu. Filipíny také vybírají z nemovitostí nižší daň, což se promítá do velmi vysoké návratnosti investic. Podobnou jistotou je také nedaleké Thajsko, které kromě potenciálních nájemníků z řad místních obyvatel disponuje silným cestovním ruchem. Zajímavou lokalitou je také Malajsie, která má stabilní bankovní systém a diverzifikovanou ekonomiku s dlouhodobým růstem,“ říká Martin Klouček z Royal Capital Clubu.

Jižní a Střední Amerika

Další lákavou destinací je Kolumbie. Země, která v posledních letech prochází modernizací a inovacemi a jejíž ekonomika roste. Najdeme zde zajímavý výnos z pronájmu, při pořízení nemovitosti můžete generovat větší zisk. Stále populárnější z hlediska investic jsou také některé země Střední Ameriky, například Kostarika či Panama.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články