Další Čech bude zachraňovat potápějící se americký „Slevomat“

Zdroj: Irena Zatloukalová

Další Čech bude zachraňovat potápějící se americký „Slevomat“

Jiří Ponrt je po Dušanu Šenkyplovi dalším Čechem, který byl povolán do nejvyššího vedení amerického giganta Groupon. Na pozici CFO ode dneška plně nahrazuje Damiena Schmitze. Ponrt do Grouponu přichází právě na doporučení Šenkypla, současného Interim CEO Grouponu, se kterým jsou bývalí kolegové z Pale Fire Capital (PFC), a to na doporučení současného CEO Grouponu a jednoho z partnerů PFC Dušana Šenkypla.

Působili spolu jako kolegové v PFC a nyní budou opět „sedět“ v jedné lavici. Jiří Ponrt je dalším zkušeným manažerem, který posiluje vedení americké společnosti Groupon. Kvůli nové práci se bude stěhovat do Chicaga, kde má americký „Slevomat“ sídlo.

Pro Ponrta není Groupon neznámou firmou. Poslední měsíce zde totiž konzultoval finanční otázky a pomohl identifikovat oblasti, na které se musí Groupon soustředit, pokud chce snižovat náklady, zjednodušit svou strukturu a dosahovat lepších finančních výsledků.

Dušan Šenkypl, Interim CEO Grupounu, věří, že Ponrt ve své nové funkci zúročí své mnohaleté zkušenosti z Alzy. „Jirka je zkušený finanční ředitel s velkým byznysovým a procesním přesahem. Opakovaně v Alze, PFC i v jeho portfoliových firmách ukázal, že umí velmi rychle vybudovat špičkový finanční tým úzce propojený na všechna ostatní oddělení ve firmě a těm pomáhat,” zdůvodňuje svůj výběr nového kolegy a dodává, že od Ponrta očekává zlepšení interních procesů, kontrolního vykazování pro burzu i propojení financí na zbytek oddělení ve firmě. „Celá firma musí fungovat ve shodě s finančním týmem a nesmí zde docházet k duplikaci jejich práce. Jirku vnímám jako jednu z klíčových osob transformace Grouponu.” 

Ponrt do firmy přichází v těžké době. Klíčová bude její restrukturalizace a obnovení důvěry zákazníků. „Oznámená restrukturalizace i výrazné snížení fixních nákladů jsou jen začátkem této cesty. Firma musí věnovat více energie nejen zákazníkům, ale i obchodníkům, kteří lokální služby a zážitky nabízejí. Groupon si uvědomuje, že musí získat srdce a důvěru všech obchodních partnerů. Jen to je cesta k oživení a vrácení Grouponu tam, kam patří – mezi úspěšné mezinárodní technologické firmy.

Změnu ve vedení oznámil Groupon v dnešních ranních hodinách amerického času. V souvislosti se svým jmenováním do funkce finančního ředitele společnosti Groupon Jiří Ponrt odstupuje z každodenních povinností v Pale Fire Capital.

Autor: Alena Burešová

Další články