Jan Havel: Ruské firmy v Česku čeká exodus vývojářů

Zdroj: ACTUM Digital
25. 02. 2022

Jan Havel: Ruské firmy v Česku čeká exodus vývojářů

Nabízíme pomoc a příspěvek obětem války 50 tisíc za každého, kdo podá výpověď. Začali se nám sami ozývat první zájemci připravení okamžitě opustit pracovní místa u takových firem, říká Jan Havel, jeden ze zakladatelů ACTUM Digital.

Máme informace z první ruky, že dojde k masivnímu odlivu IT expertů z ruských či na Rusko napojených firem v Česku. Jednotky takových lidí se nám již během dneška začaly ozývat. Tito vývojáři jsou připraveni odejít z hodiny na hodinu. Vývojářů a dalších IT odborníků ve firmách napojených na Rusko jsou podle našich odhadů v Česku přes tři tisíce.

Mezi firmami, ze kterých IT experti začali odcházet, jsou třeba Sberbank nebo Epam. Identickou reakci očekáváme i od dalších pracovníků, nejen z IT profesí.

Chápeme, že není morálně přijatelné nadále pracovat pro firmu odvádějící zisky režimu, který vraždí nevinné lidi. Každému, kdo se rozhodne v následujících dnech z takové firmy odejít, nabízíme pomoc při hledání nového uplatnění – ať již přímo v ACTUM Digital, nebo u našich partnerů nebo klientů.

Navíc přispějeme částkou 50 tisíc korun na konto pro podporu obětí ruské války prostřednictvím nadace Člověk v tísni za každého jednoho vývojáře, který se rozhodne změnit působiště.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články