Lucerna ožila technologiemi. Na WebExpu opět vystoupili top řečníci digitálního světa

Zdroj: WebExpo
Technologie 27. 04. 2023

Lucerna ožila technologiemi. Na WebExpu opět vystoupili top řečníci digitálního světa

Palác Lucerna se proměnil na dva dubnové dny v technologickou Mekku – do Prahy se sjely špičky technologického světa, aby sdílely své zkušenosti a know-how na konferenci WebExpo. Na patnáctém ročníku se sešli experti, inovátoři a podnikatelé z Česka i zahraničí. 

Šedesát přednášek prošpikovaných příklady z praxe

Ve středu 19. a čtvrtek 20. dubna patřilo dění odborným přednáškám v Paláci Lucerna. Na konferenci vystoupila řada významných řečníků, včetně vývojáře Harryho Robertse, šéfredaktora Smashing Magazine Vitalyho Friedmana, specialisty na design systémy Nathana Curtise či odbornice na formuláře Caroline Jarrett. Z českých jmen zazněly přednášky vývojáře Filipa Hráčka, výzkumnice Sary Polak, majitelky bezbariérového herního studia Jany Kuklové nebo podnikatele Michala Hudečka.

Zdroj: WebExpo

Jsme nadšení, jak velký počet řečníků a účastníků dorazil ze zahraničí,” potěšilo ředitelku konference, Šárku Štrossovou. „I díky tomu funguje WebExpo jako prostor pro podporu spolupráce a inovací v celosvětovém měřítku.“ 

WebExpo ožilo workshopy

Ani letos nebyli účastníci WebExpa pouhými posluchači. Zapojovali se do diskuzí u kulatého stolu nebo využili mentorské hodiny k setkání tváří v tvář s experty. Celý páteční den konference pak patřil workshopům, které vedli přední zahraniční hosté WebExpa. Tematicky se dílny zaměřovaly na uživatelskou zkušenost, architekturu design systémů, optimalizaci webu a online výzkumu.

Aktivně tvořit mohly také děti účastníků. Program WebExpo Kids nabídl budoucím technologickým nadšencům základy programování, 3D tisk nebo kouzlení s Legem.

Zdroj: WebExpo

Další WebExpo proběhne 29. května 2024

Konference WebExpo letos oslavila 15 let existence a už od počátku je určena nejen k předávání odborných zkušeností. „Právě osobní setkávání a navazování kontaktů jsou důležité ingredience, které tvoří nepostradatelnou atmosféru každého ročníku WebExpa,” vysvětluje Štrossová.

Konference WebExpo je jednou z nejprestižnějších technologických akcí. Je vyhledávanou společenskou událostí pro odborníky na online prostředí a každoročně přitahuje špičkové talenty napříč vývojem, designem, marketingem a byznysem. Už teď se mohou účastníci těšit na další ročník WebExpa, který startuje 29. května 2024.

Zdroj: WebExpo

Autor: Nicole Baronová

Další články