Největší realitní investor na světě je zároveň největším soukromým majitelem bytů v ČR

Zdroj: Pixabay
Byznys 31. 12. 2021

Největší realitní investor na světě je zároveň největším soukromým majitelem bytů v ČR

Švédská společnost Heimstaden Bostad, která je největším poskytovatelem nájemního bydlení v České republice, se stala největším světovým investorem do nemovitostí s celkovou částkou 353 miliard korun. Zároveň je druhým největším evropským soukromým vlastníkem rezidenčních nemovitostí s hodnotou portfolia 710 miliard korun.

Rušný rok 2021 byl podle informací společnosti Heimstaden s mnoha velkými akvizicemi završen nákupem téměř 30 000 bytových jednotek od společnosti Akelius za 227 miliardy korun, který se zapsal do historie jako druhá největší evropská realitní transakce.

„Jedná se o přelomový milník v naší historii. Růst přitahuje talenty a investory a rozsah vede k efektivnějšímu provozu, lepší zákaznické zkušenosti a většímu dopadu díky investicím do udržitelných řešení,“ říká generální ředitel společnosti Heimstaden Patrik Hall.

„Investiční potenciál společnosti je důkazem její finanční síly a stability. Zároveň je to dobrá zpráva pro naše klienty. Slíbili jsme jim dlouhodobé a bezpečné zázemí v silné nadnárodní skupině,“ dodává generální ředitel české pobočky společnosti Heimstaden Jan Rafaj.

Silný rozvoj společnosti Heimstaden Bostad přilákal také zvýšený zájem investorů. Stávající i noví investoři vložili do společnosti v roce 2021 více než 98 miliard korun vlastního kapitálu, včetně prvních dvou investorů, kteří nepocházejí ze severského regionu.

Společnost Heimstaden na Ostravsku spravuje bezmála 43 tisíc bytů po OKD, respektive společnosti Residomo, a od dubna 2018 působí i v Olomouckém kraji. Stala se tak největším soukromým majitelem bytů v Česku. Ve světě patří k největším hráčům na evropském trhu s rezidenčním bydlením a působí celkem na šesti trzích (Dánsko, Nizozemsko, Německo, Švédsko, Norsko, Island, Finsko). Spravuje zhruba 120 200 bytů v celkové hodnotě přibližně 203 miliardy švédských korun (522 miliard korun) a zaměstnává 1 600 zaměstnanců.

Autor: Jiří Böhm

Další články