Umělá realita hledá hvězdu! V Číně se připravuje reality show pro virtuální idoly

Články 09. 10. 2020

Umělá realita hledá hvězdu! V Číně se připravuje reality show pro virtuální idoly

Jmenovat se bude Dimension Nova a představí se v ní více než 30 virtuálních soutěžících. Tak vypadá možná počátek budoucnosti oblíbeného soutěžního formátu, kam se doposud chodili předvádět a ztrapňovat hlavně lidé.

Čínská streamovací platforma iQIYI v půlce září oznámila, že pracuje na „virtuální varietní show“. Účastníci v ní budou procházet řadou dílčích soutěží a různých výzev, ty rozhodnou o tom, který virtuální idol je nejlepší. Datum premiéry není známo, ale počítá se s horizontem týdnů, kdy na internetu show odstartuje.

V porotě zatím usednou ještě „obyčejní“ lidé, i když s bohatou zkušeností s procesy tvorby „umělé“ reality. Konkrétně půjde o Esther Yu, členku dívčí kapely THE9, která se zformovala po jedné z reality show, člena chlapecké varianty tohoto uskupení (Nine Percent) Wanga Linkai a zpěvačku a herečku Angelababy.

Není úplně jasně, jestli trio bylo vybráno na základě toho, že by celkem snadno obstáli i jako počítačově generované celebrity, nebo proto, že mají nějaký deal s našimi případnými VR overlordy a ti je tak ušetří v nadcházejících válkách idolů,“ píše se s notnou dávkou ironie na webu RADII.

Každopádně můžeme říct, že televize iQIYI má bohaté zkušenosti s produkcí inovativních soutěžních formátu, ať už jde o úspěšnou show The Rap of China, nebo její rockový ekvivalent The Big Band. V tiskové zprávě k připravovanému pořadu se ale dokonce píše o „plně 3D virtuálním prostředí“ a „nelineárním produkčním procesu“. Tak se nechme překvapit.

Autor: Petr Pláteník

Další články