USA se těší na renesanci investic do sportu

Zdroj: Pixabay
Byznys 06. 12. 2021

USA se těší na renesanci investic do sportu

Ačkoli se to může zdát stěží pochopitelné, také sport patří mezi lidské činnosti, ve kterých může i absolutní antitalent vydělat peníze na úrovni největších hvězd. Stačí dobře vsadit, případně investovat.

A tak zatímco jsme v Česku spadli do dalšího nouzového stavu a majitelé všeho, co se sportem souvisí, opět hořce pláčou nad dalším možným nevýdělkem, podle specializovaného serveru The Motley Fool nastal v USA čas investic do sportu, neboť časy se mění k výrazně lepšímu. Takže něco málo investičních tipů z branže, ve které se ročně otočí více než miliarda dolarů (přes 22 miliardy korun).

Rogers Communications (NYSE:RCI, tržní kapitalizace 25 miliard dolarů /560 miliard korun/)

Jedna z největších kanadských telekomunikačních a kabelových společností, do jejího portfolia patří například Maple Leaf Sports & Entertainment, vlastníci Toronto Maple Leafs (NHL), Toronta Raptors (vítěz NBA 2019) a Toronto FC (MLS).

Vail Resorts (NYSE:MTN, tržní kapitalizace 14 miliard dolarů /314 miliard korun/)

V čase, kdy evropská zimní střediska řeší, jak naloží s další ohroženou sezónou – Rakousko dokonce v této souvislosti zavedlo s předstihem totální lockdown –, nejznámější americké zimní středisko Vail očekává „dramatický nárůst“ příjmů. Jen pro informaci, Vail Resorts nerovná se pouze Colorado, společnost má celkem 37 zimních středisek, mimo jiné Whistler Blackcomb v Britské Kolumbii.

Churchill Downs (NASDAQ:CHDN, trží kapitalizace 9,9 miliardy dolarů /222 miliard korun/)

Společnost je vlastníkem závodiště pro koňské dostihy v Louisville, stát Kentucky. V místě se koná od roku 1875 nejslavnější dostih na území USA – Kentucky Derby. Kromě toho vlastní Churchill Downs hotely a několik kasin v Kentucky, plus vysoce ziskovou platformu na online sázení TwinSpires.

World Wrestling Entertainment (NYSE:MSGS, tržní kapitalizace 4,5 miliardy dolarů /přes 100 miliard korun/)

Ačkoli v Evropě se díváme na podivné divadlo v ringu poněkud spatra, v USA se jedná o byznys generující nemalé zisky. Mimochodem, wrestlingu se věnoval guvernér Jesse Ventura, který šéfoval v letech 1999–2003 Minnesotě, aby v roce 2016 dokonce oznámil kandidaturu na prezidenta. Stejný sport stvořil herce Dwaynea „The Rock“ Johnsona. Společnost chrlí každý týden nové akce a kasíruje na základě licenčních poplatků televizní společnosti. WWE rovněž profituje ze streamovacích služeb Peacock giganta NBC Universal.

Madison Square Garden Sports (NYSE:MSGS, tržní kapitalizace 4,5 miliardy dolarů /přes 100 miliard korun/)

Jak napovídá název, jedná se o vlastníka tak ikonických brandů, jakými jsou Madison Square Garden a Radion City Music Hall se sídlem v New Yorku. Navíc investice do MSG Sports s sebou přináší kouzelný pocit ze spoluvlastnictví klubů New York Knicks (NBA) a New York Rangers (NHL). V čase pandemie společnost výhodně investovala do eSportu, její týmy jsou součástí Counter Logic Gaming a bojují o čest a především peníze ve videohrách jako League of Legends, Fornite a Super Smash Bros.

Manchester United PLC (NYSE:MANU, tržní kapitalizace 2,7 miliardy dolarů /přes 60 miliard korun/)

Přestože Rudí ďáblové nezažívají především v Premier League nejlepší časy, což vyvrcholilo vyhazovem jinak oblíbeného kouče Solskjaera, stále se jedná o nejpopulárnější klub Premier League, těšící se z přízně 1,1 miliardy fanoušků po celém světě. Vzhledem k tomu, že se Premier League a Champions League, na rozdíl od českého fotbalu, víceméně vrátily do předcovidového normálu, garantují akcie nikoli zázračný, leč stabilní příjem.

Autor: Petr Bošnakov

Další články