Výrobce pneumatik investuje do autonomní mobility

Zdroj: Pixabay
Články 30. 04. 2021

Výrobce pneumatik investuje do autonomní mobility

Společnost Continental plánuje v letošním roce zvýšit své investice do vývoje autonomních systémů mobility na 250 milionů eur (přibližně 6,5 miliardy korun).

Firma, která je známá především jako výrobce pneumatik, oznámila, že v roce 2022 vytvoří samostatnou obchodní jednotku pro autonomní mobilitu. Důvodem pro další navýšení investic je podle serveru Robotics and Automation News stále rostoucí poptávka po technologiích z tohoto odvětví.

Trh roste a v příštích třech letech se více než zdvojnásobí. Budeme růst s ním. Více automatizace v automobilech pro nás znamená více příležitostí ke zvýšení našeho podílu v hodnotovém řetězci,“ doplnil Nikolai Setzer, generální ředitel společnosti Continental.

Firma potvrzuje tvrzení svého CEO argumentem, že tohoto cíle může dosáhnout i proto, že zaměstnává 20 000 softwarových a IT specialistů a provozuje vlastní softwarovou akademii. Mimo jiné ve své pobočce v německém Frankfurtu využívá umělou inteligenci s novým superpočítačem. Budoucí asistenční systémy tak budou vhodné pro praktické použití.

Žádný jiný počítač na světě to nedělá rychleji než ten náš. To, co dříve trvalo týdny, lze nyní zvládnout za několik hodin,“ plácá se po rameni Setzer.

Continental neustále rozšiřuje svou intenzivní spolupráci se startupy a technologickými společnostmi, aby posílil vlastní pozici na trhu a zvýšil tempo rozvoje. Mezi jeho partnerské společnosti patří například NVIDIA nebo Aeye. A jak bylo nedávno oznámeno, i čínská firma Horizon Robotics, která se specializuje na vývoj řešení založených na umělé inteligenci. Mimo jiné se Continental může pochlubit akvizicí podílu americké společnosti Recogni, která se zaměřuje na výrobu čipů právě pro autonomní vozy.

Jejich procesory využijeme jako druh datového posilovače. Tímto způsobem zajišťujeme automatizovanou jízdu ještě bezpečnější, čistší, snazší a pohodlnější. Usilujeme o to, stát se světovým lídrem v oblasti technologií,“ zakončil Setzer.

Další články