Žádná planeta B pro nás neexistuje

Zdroj: Pixabay
Ekologie 09. 06. 2022

Žádná planeta B pro nás neexistuje

Udržitelnosti v módě, logistice, dopravě i v byznyse se bude věnovat více než šedesátka řečníků z celého světa. Ve středu 22. června 2022 se v Praze uskuteční mezinárodní konference zaměřená na udržitelnost. Akce Sustainable Future se koná v Martinickém paláci na Pražském hradě.

Mezinárodní hosté se zaměří na témata udržitelnosti v různých typech byznysů, jako jsou móda, finance, logistika, doprava a stravování. Pozvání přijali zástupci Evropské komise, Ministerstva životního prostředí, společností ČSOB, Google, ŠKODA AUTO, Mastercard, UPS, IKEA, Danone a dalších. Problematice se budou věnovat z legislativní stránky zástupci Ministerstva životního prostředí a advokáti.

Na hlavním pódiu se představí Roberto Berutti z Evropské komise, pravnuk Tomáše Bati –  Thomas Archer Baťa, Petra Hanzlíková z Googlu, Veronika Láchová z Potravinové banky, za Hlavní město Praha vystoupí primátor Zdeněk Hřib a spousta dalších.

V prostorách Martinického paláce bude možné ochutnat fair trade výrobky a podívat se na udržitelné novinky českých i zahraničních společností. Pro hosty bude po celou dobu akce zajištěn catering a doprovodný program. Po skončení konference bude pro platící účastníky k dispozici videozáznam z celé akce. 

“There is no Planet B! Tohle motto bychom měli mít stále na mysli. I v České republice je spousta společností, které se zaměřují na udržitelné podnikání. Na této konferenci chceme ukázat to nejlepší, co tady máme, a zároveň inspirovat nejlepšími praxemi ze zahraničí,” říká CEO Startup Disruptu Juránek.

Kompletní harmonogram akce, seznam řečníků a možnost zakoupení vstupenek naleznete na www.sustainablefuture.cz.

Hlavním organizátorem akce je globální platforma pro startupy a inovátory StartupDisrupt.com. Na organizaci se podílí i další partneři, mezi které patří profesionální eventová agentura Prague Castle Events, poradenská společnost CIRA Advisory a centrum vzdělávání ECCEDU. Hlavní myšlenkou Startup Disruptu je propojit byznys a startupový ekosystém. Startup Disrupt organizuje pravidlně komunitní akce, konference, vzdělává skrze workshopy, webináře, startupy, foundry a technologické inovátory z celého světa.

Akce se koná pod záštitou Ministerstva životního prostředí, Evropské komise, Hospodářské komory České republiky, Hlavního města Prahy, Středočeského kraje, Jihočeského kraje, Moravskoslezského kraje, Plzeňského kraje, Svazu průmyslu a dopravy České republiky a dalších. Rovněž pod záštitou Evropské komise v rámci evropského zeleného týdne s mottem nulového znečištění – EU Green Week 2022.

Autor: Jiří Böhm

Další články