Český broker nabízí účet s úrokem 4,15 %

Zdroj: Pixabay
Byznys 09. 02. 2022

Český broker nabízí účet s úrokem 4,15 %

Co to znamená v praxi? Když si nechá člověk na korunovém učtu dva miliony korun, ročně si přijde na dalších 83 tisíc korun. A nabízená sazba 4,15 % prý v následujících měsících ještě poroste.

Založení i vedení takového obchodního účtu nabízí známý český broker – společnost Cyrrus. Účet je zdarma a bez dalších podmínek. Peníze je podle společnosti možné kdykoli vybrat či investovat a získat na výnosech ještě více. Investice však není nezbytná. Účet lze založit online bez omezení minimální nebo maximální částky.

„Úrokové sazby jsou vysoké a očekává se, že budou dále růst. Díky situaci na trhu mohou být i zůstatky na obchodních účtech úročeny takto vysokými sazbami,“ říká Vít Hradil, hlavní ekonom společnosti Cyrrus.

Jak to funguje v praxi

Stačí na obchodní účet Cyrrus vložit libovolnou částku v korunách. Založení účtu probíhá online a trvá přibližně deset minut. Není přitom třeba investovat – stačí jen zůstatek na účtu. Podle vyjádření společnosti se nejedná o žádnou akční nabídku s krátkým trváním.

Naopak společnost očekává, že jak půjdou úrokové sazby výše, bezpodmínečné úročení na jejích korunových účtech bude dále růst, a dokonce by v následujících měsících mělo přesáhnout aktuální sazbu 4,15 procenta.

Rozdíl mezi obchodním a spořícím účtem

I když se nejedná o klasický spořící účet, který mají založeny miliony Čechů, i ten obchodní si může založit kdokoli a na jakoukoli částku. „A navíc na rozdíl od bank neuplatňujeme žádné limity ohledně vkladu,“ informuje Jiří Grummich, marketingový manažer Cyrrusu.

A jaký je tedy základní rozdíl mezi spořícím a obchodním účtem aktuálně nabízený českým brokerem?„Hlavní rozdíl oproti klasickému spořícímu účtu je ten, že na obchodním účtu můžete, pokud budete chtít, peníze kdykoli zainvestovat i na kapitálovém trhu. Nic vás k tomu ale nezavazuje,“ dodal Grummich.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články