Mastercard bojuje proti kryptopodvodům

Zdroj: Pixabay
Byznys Technologie 15. 10. 2022

Mastercard bojuje proti kryptopodvodům

Společnost ve své tiskové zprávě tvrdí, že umožní bezpečnější nákup kryptoměn prostřednictvím svého nového softwaru Crypto Secure. Ten bude pomocí barevně rozlišených grafických schémat ukazuje vydavatelům karet, kde majitelé nakupují kryptoměny.

Nový systém kombinuje analytické nástroje a technologie start-upu CipherTrace, který pomáhá odhalit nezákonné transakce s kryptoměnami. Crypto Secure tak lépe vyhodnotí rizika kryptoměnových burz a dalších poskytovatelů virtuálních aktiv a usnadní samotný proces schvalování či zamítání celého nákupu kryptoměn. Vydavatelé karet pak dokáží snadno rozpoznat podvodné transakce a zároveň jim včas zabránit. 

 „Důvěra je pro podnikání Mastercard zásadní. Se stále širším rozšířením kryptoměn do každodenního života je tohle další důležitý krok na naší cestě. Crypto Secure přináší vydavatelům karet platformu, přes kterou se dostanou k analýzám a informacím zvyšujícím bezpečnost nákupů kryptoměn a potažmo i posilující důvěru spotřebitelů na úroveň, která se očekává při placení kartou Mastercard,“ dodává prezident kybernetického a analytického útvaru Mastercard Ajay Bhalla.

Nový nástroj pomocí barevně rozlišených grafických schémat ukazuje vydavatelům karet, kde majitelé nakupují kryptoměny. Vydavatelé tak budou moci identifikovat kryptoměnové burzy, měřit počet schválených a zamítnutých transakcí, analyzovat svou expozici vůči riziku kryptoaktiv prostřednictvím jediného skóre a mít přístup k referenčnímu ratingu finančních institucí. 

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články