Nejlepší 4 aplikace pro vaše mikroinvestice

Zdroj: pixabay.com
Byznys 15. 07. 2021

Nejlepší 4 aplikace pro vaše mikroinvestice

Ne všechny finanční platformy nabízejí mikroinvestování. Proto jsme pro vás vybrali čtveřici nejlepších aplikací pro mikroinvestování. Každá je něčím specifická a jedinečná. Záleží na jen na vás, která je pro vás nejvhodnější podle vašich zvolených investičních cílů.

Jak funguje mikroinvestování?

Mikroinvestování zahrnuje převádění drobných financí do investičního portfolia. Většina aplikací pro mikroinvestování je podle serveru finder.com přímá a snadno použitelná, což z této strategie dělá praktickou volbu pro nové investory, kteří chtějí začít s malými finančními částkami.

Mikroinvestování je pro začátečníky dost jednoduché, ale dostatečně silné, aby podporovalo dlouhodobé zisky. Mnoho aplikací pro mikroinvestování nabízí jednoduchá rozhraní pro snadnou navigaci. Do většíny aplikací se dá zaregistrovat jen za pouhý jeden dolar. Aplikace navíc obsahují robo-poradce, kteří vybírají vaše investice za vás, takže nemusíte složitě vybírat své finanční portfolio.

Mikroinvestování je nejlepší pro nové investory

Délka mikroinvestování je obvykle delší, protože obvykle investujete menší částky než průměrný investor na trhu. S ohledem na tuto skutečnost je mikroinvestování vhodné pro mladší investory s časovým horizontem potřebným k tomu, aby mikroinvestování pomohlo uskutečnit své kouzlo. Velmi důležité je ale sledovat poplatky. Pokud investujete jen malou částku za měsíc, může i mírný poplatek vážně snížit návratnost vaší investice. Pokud například investujete pouze 5 $ měsíčně, ale aplikace, kterou jste si vybrali, má měsíční poplatek za službu 2,50 $, je polovina vašeho měsíčního vkladu pryč. V tom případě se více vyplatí nechat peníze na spořicím účtu s vysokým výnosem.

3 druhy poplatků, které je třeba při mikroinvestování sledovat:

Poplatky za správu – 1 $ až 5 $ měsíčně

Možná budete muset zaplatit průběžný měsíční nebo roční poplatek, aby jste si otevřeli svůj investiční účet.

Poradenský poplatek – 0,25 % až 0,50 %

Pokud se rozhodnete vyzkoušet službu robo-poradce, připravte se na platbu průběžného poradenského poplatku za správu.

Poplatky za převod účtu – 50 až 75 USD

Při přesunu investic z jedné platformy nebo účtu na druhou buďte připraveni na poplatek za převod.

4 nejlepší aplikace pro mikroinvestování

Pro investování existuje plno aplikací, ale pro mikroinvestování, jako novou formu investic, je těchto aplikací méně. Existuje však několik aplikací zaměřených přímo na mikroinvestování a každá z nich má svoji vlastní jedinečnou sadu funkcí. Je tedy třeba zvážit, která je pro vás nejvhodnější.

V tomto přehledu aplikací jsme se zaměřili na vhodnost pro začátečníky, snadnost použití a intuitivní rozhraní.

———————————–

Acorns – nejlepší aplikace pro mikroinvestice bez údržby

Poplatek za obchodování: 0 $

Minimální vklad: 5 $

Měsíční poplatek: 1 $

Minimální vklad pro otevření účtu: 0 $

Aplikace Acorns zaokrouhluje vaše každodenní nákupy výše na další dolar a rozdíl investuje do vašeho portfolia. Acorns pro vás vybírá a udržuje vaše portfolio na základě toho, jak při registraci odpovídáte na jeho finanční dotazník. A náklady? Pouhý dolar měsíčně za jeho služby.

Neexistují žádné minimální zůstatky na účtu a vklady a výběry jsou zdarma. Vše, co musíte udělat, je propojit svůj bankovní účet a poskytnout vaše platné ID.

———————————–

Stash Invest – nejlepší pro investory zakládající si na hodnotě

Poplatek za obchodování: 0 $

Minimální vklad: 0 $

Měsíční poplatek: 1 $

Minimální vklad pro otevření účtu: 5$

Místo zaokrouhlování výdajů používá aplikace Stash Invest funkci nazvanou Smart-Stash, která slouží k analýze vašich příjmů a vzorců výdajů. Poté automaticky stáhne peníze na váš investiční účet. Poté se rozhodnete, zda chcete investovat do jednotlivých akcií nebo zvolit tematické portfolio.

Minimální vklad pro otevření účtu Stash je pouze 5 $ a stejně jako Acorns má paušální měsíční poplatek ve výši 1 $.

————————

Robinhood – nejlepší pro aktivní obchodování vhodné pro začátečníky

Poplatek za obchodování: 0 $

Minimální vklad: 0 $

Měsíční poplatek: 0 $

Minimální vklad pro otevření účtu: 5 $

Aplikace Robinhood je solidní volba pro začátečníky a nabízí obchody bez provize. Navíc vám umožní investovat jakoukoli částku do akcií nebo fondů obchodovaných na burze (ETF) a do hlavních kryptoměn. Jak?

Po propojení s vaším bankovním účtem využijte omezený počet okamžitých vkladů a neexistují žádné poplatky za výměnu akcií, ETF, opcí nebo kryptoměn. Z aplikací na tomto seznamu nabízí Robinhood největší svobodu, takže pokud jste připraveni vybrat si své vlastní portfolio od začátku, může to být pro vás ta nejlepší volba.

————————————————————————————-

Sofi Invest – nejlepší pro bezplatné automatické investování

Poplatek za obchodování: 0 $

Minimální vklad: 0 $

Měsíční poplatek: 0 $

Minimální vklad pro otevření účtu: 1$

Stejně jako Robinhood, i aplikace SoFi Invest nabízí funkci zlomkového sdílení, kterou nazývá Stock Bits. Jak název napovídá, umožňuje vám investovat do „kousků“ akcií, které byste si jinak nemuseli dovolit. A stejně jako Robinhood, ani SoFi Invest neúčtuje žádné provize za akcie, fondy obchodované na burze nebo kryptoměny.

Co ale odlišuje SoFi Invest od aplikace Robinhood je jeho přístup k automatizovanému investování, protože SoFi Invest má robo-poradce, který je navíc zdarma. Pokud tedy nechcete si zvolit vlastní investici, můžete využít automatizovanou investiční službu SoFi Invest a nechte si své portfolio sestavit a vyvážit automaticky.

Jak zahájím mikroinvestování?

Jste v mikroinvestování nováčkem? Nevadí, přinášíme vám postup krok za krokem..

1.Porovnejte zprostředkování

Ne všechny investiční platformy nabízejí mikroinvestování a ty, které je nabízejí, zahrnují v sobě různé možnosti a funkce účtu. Než si tedy otevřete účet, prozkoumejte funkce aplikace, poplatky a také i zpětnou vazbu od zákazníků.

2. Otevřete si účet

Jakmile najdete aplikaci, která se vám líbí, otevřete si u ní účet. Většina platforem nabízí online aplikace, ale buďte připraveni poskytnout vaše osobní údaje (v USA číslo sociálního pojištění a státem vydané ID).

3. Zafinancujte si svůj účet

Chcete-li začít investovat, ke svému novému účtu si budete muset propojit stávající bankovní účet a zvolit si úvodní finanční částku, kterou si chcete na investiční účet ze svého bankovního účtu převést.

4. Nastavte si automatizované investice

Většina platforem pro mikroinvestování se spoléhá na automatizované převody nebo náhradní zaokrouhlování změn. Zde si zvolíte, jak často chcete převádět finanční prostředky a také si zvolíte limity pro vaše budoucí finmanční transakce.

5. Sledujte své investice

Přihlaste se ke svému investičnímu účtu a sledujte svoji historii a především svůj investiční výkon.

Jaké jsou výhody mikroinvestování?

Je to pohodlné

Mikroinvestování vyžaduje z vaší strany minimální vstup. V některých případech je celý proces automatizovaný a můžete začít budovat svoji investiční rovnováhu, aniž byste museli dělat mnoho práce.

Vytvořte si návyk na spoření

Mikroinvestování může pomoci vytvořit pozitivní, celoživotní návyky ve vašem finančním chováním. Je to efektivní způsob, jak může kdokoli začít investovat své peníze bez ohledu na svůj rozpočet.

Vyžadují se minimální investice

Abyste mohli využívat platformu mikroinvestování, nepotřebujete na začátku obrovskou finanční částku. Začněte tím, že investujete své náhradní, odložené finance, a sledujte, jak se velikost vašich financí postupem času zvyšuje.

Není třeba odborných znalostí

Peníze ve vašem investičním fondu mohou být vyváženy v diverzifikovaném portfoliu ETF na základě vašich finančních cílů a ochoty riskovat.

Jaká jsou rizika mikroinvestování?

Jako u každé investice, i u mikroinvestice, neexistuje žádná záruka, že budete mít z této investice zisk. Ve skutečnosti můžete nakonec o své investované peníze přijít. Kromě rizika ztráty je zde několik dalších věcí, které je třeba zvážit, než se zaregistrujete:

Poplatky

Možná budete muset zaplatit poplatky za správu, provize nebo poplatky za účet. Tyto poplatky vám budou odvádět váš těžce získaný zisk.

Snadné zapomenutí

Platformy, které pomáhají automatizovat vaše investiční zážitky, mohou být zanedbávány. I když bude celý proces bezproblémový, nezapomeňte své investice pravidelně kontrolovat.

Autor: Miroslav Oupic

Další články