Nové Windows 11 a Microsoft Office 2021 vstoupí i u nás na trh už 5. října

Zdroj: Microsoft
Byznys 04. 10. 2021

Nové Windows 11 a Microsoft Office 2021 vstoupí i u nás na trh už 5. října

Operační systém Windows 11 bude u nás, stejně jako ve světě, k dispozici již zítra, v úterý 5. října. Stejně tak kancelářský balík Microsoft Office 2021, který bude v základní verzi stát 150 dolarů (cca 3 200 korun) a verze Business 250 dolarů (cca 5 500 korun). Přesné ceny pro český trh zatím nebyly uvedeny.

Společnost Microsoft už v úterý 5. října uvede svůj nový operační systém Windows 11, a to včetně kancelářského balíku Office Home a Student 2021 a Office Home a Business 2021. Office Home a Student, který obsahuje Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Microsoft Teams, bude stát 150 dolarů (cca 3 200 korun). Verze Office Home a Business, která přidává do tohoto seznamu navíc aplikaci Outlook, bude stát 250 dolarů (cca 5 500 korun).

Podle portálu Engadget jsou s letošním kancelářským balíčkem Office spojeny některé nové nástroje ze služby předplatného Microsoft 365, například funkce spolutvorba a možnost odesílat automatické aktualizace při úpravách souborů. Mnoho aplikací také dostává nový vzhled, který je nyní se zaoblenými rohy oken a neutrální barevnou paletou. Nový design budou mít programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access, Project, Publisher a Visio. Tento aktualizovaný vzhled budou mít k dispozici také uživatelé starší verze operačního systému, tedy Windows 10.

Balíčky Microsoft 365 a Office budou obsahovat aplikaci pro videochat Teams. V operačním systému Windows 11 již Teams jsou, ale nově budou součástí také systémů Windows 10 a macOS.

Minimální požadavky pro operační systém Windows 11 jsou:

Procesor: 1gigahertzový (Ghz) nebo rychlejší procesor se 2 nebo více jádry kompatibilní se 64bitovou architekturou nebo zařízení System on a Chip (SoC)
Paměť: 4 GB RAM
Úložiště: 64 GB nebo větší úložné zařízení
Firmware systému: Rozhraní UEFI, možnost zabezpečeného spouštění. Zde najdete informace o tom, jak zajistit vašemu osobnímu počítači povolení pro splnění uvedeného požadavku.
TPM specifikace: Trusted Platform Module (TPM) verze 2.0. Zde najdete informace o tom, jak zajistit vašemu osobnímu počítači povolení pro splnění uvedeného požadavku.

Minimální požadavky na systém

Grafická karta: Kompatibilní s DirectX 12 nebo novější s ovladačem WDDM 2.0
Obrazovka: Displej s vysokým rozlišením (720p), který má větší úhlopříčku než 9”, 8 bitů na barevný kanál.
Internetové připojení: Účet Microsoft a připojení k internetu jsou vyžadovány pro nastavení Windows 11 Home.

K upgradu se musí používat systém Windows 10 ve verzi 2004 nebo novější.

Autor: Miroslav Oupic

Další články