LBR iiwa 14

LBR iiwa 14

LBR iiwa 14

Robot LBR iiwa je první sériově vyráběný citlivý robot schopný spolupráce s člověkem. LBR je zkratka pro robot lehké konstrukce („Leichtbauroboter“), iiwa znamená „intelligent industrial work assistant“. Tak začíná nová éra průmyslové, senzitivní robotiky – základní kámen pro novodobé výrobní procesy budoucnosti. Poprvé může člověk a robot řešit vysoce citlivé úlohy v úzké spolupráci. Vznikají tak nové pracovní oblasti a uvolňuje se cesta pro větší hospodárnost a maximální efektivitu. Spolupracující, citlivý robot LBR iiwa existuje v třech provedeních – iiwa 14 má nosnost 14 kg.

Díky senzorům kloubových momentů rozpozná robot LBR iiwa kontakt okamžitě a ihned redukuje sílu a rychlost. S díly manipuluje opatrně a vyhýbá se místům, kde může dojít k oděru nebo uskřípnutí.Vyberte si ze tří provozních režimů a naprogramujte robota LBR iiwa pomocí simulace: Ukažte mu požadovanou pozici – zapamatuje si souřadnice bodu dráhy. Při přestávkách jej přerušte a jednoduše ovládejte dotyky.

Jako lehká váha s vysoce výkonnostní regulací rozpozná robot LBR iiwa kontury rychle a přizpůsobí tomu i síly. Identifikuje správnou montážní pozici a díly montuje rychle a s maximální přesností, s momentovou přesností specifickou pro osu ±2 % maximálního momentu. Robot LBR iiwa najde i malinké dílky v mžiku i bez pomoci člověka. Řídicí systém KUKA Sunrise Cabinet robota LBR iiwa zjednodušuje rychlé uvedení do provozu i v komplexních aplikacích. Udělejte z něj třetí lidskou ruku – a nechejte jej spolehlivě a samostatně provádět neergonomické a monotónní úkoly.

Vhodné pro tyto oblasti použití

Další články