UR5

UR5

UR5

Nejnovější zástupce řady robotů přináší inovátorům připraveným na budoucnost nástroje pro spolupráci, uživatelské prostředí orientované na člověka a ekosystém pro každou aplikaci. S lehkým, mimořádně flexibilním a kolaborativním průmyslovým robotickým ramenem můžete automatizovat opakované a nebezpečné úkoly se zatížením do 5 kg. Flexibilní robot UR5 se ideálně hodí k automatizaci kooperativních procesů s nízkou hmotností, jako jsou odebírání, ukládání a testování. S pracovním dosahem až 850 mm (33,5 palce) má vše nablízku.

JEDNODUCHÉ PROGRAMOVÁNÍ

Patentovaná technologie s 3D vizualizací umožňuje kolaborativního robota nastavit a zprovoznit i uživatelům bez předchozích zkušeností s programováním.

RYCHLÉ NASTAVENÍ

Podle informací získaných od zákazníků činí průměrná doba potřebná k zprovoznění robota pouhý půlden. I pro nezkušeného uživatele je vybalení kolaborativního robota, jeho montáž a naprogramování prvního jednoduchého úkonu otázkou pouhé hodiny.

FLEXIBILNÍ VYUŽITÍ

Překonfigurování kolaborativního robota na nový výrobní proces je snadné a rychlé a poskytuje vám možnost automatizovat prakticky jakýkoliv manuální úkon včetně malosériové nebo často se měnící produkce. Pro opakující se úkony je kolaborativní robot schopen používat dříve vytvořené programy.

KOOPERACE A BEZPEČNOST

Robotická ramena Universal Robots mohou nahradit lidské pracovníky ve znečištěném prostředí nebo při nebezpečných či jednotvárných operacích, a snížit tím míru úrazovosti vyplývající z námahy při opakovaných pohybech. Po celém světě pracuje osmdesát procent z tisíců instalovaných robotů UR bez ochranných bariér (po posouzení rizik) bok po boku lidských pracovníků. Bezpečnostní systémy našich robotů byly schváleny a certifikovány asociací TÜV (Technické kontrolní sdružení; německá asociace pro provádění technických inspekcí).

Další články