Škodovky jsou podle Němců nejlepší cizí auta

Zdroj: Škoda Auto
Life 14. 02. 2024

Škodovky jsou podle Němců nejlepší cizí auta

Mladoboleslavská automobilka to opět dokázala. Škoda Fabia i Octavia letos získaly titul nejlepšího importovaného vozu ve svých třídách v renomované čtenářské soutěži Best Cars, pořádané německým automobilovým časopisem Auto Motor und Sport.

Škoda Octavia získala pojedenácté v řadě titul v kategorii importovaných vozů ve třídě kompaktních vozů a Škoda Fabia zopakovala loňské vítězství jako nejlepší dovozový vůz v segmentu malých vozů.

Octavia prodloužila svou působivou vítěznou sérii a již pojedenácté v řadě získala titul nejlepšího zahraničního kompaktního vozu. Fabia se stala vítězem mezi dováženými malými vozy již potřetí, a to po vítězstvích v letech 2008 a 2023. Ve 48. ročníku soutěže hlasovalo 92 798 čtenářů, přičemž ve 13 kategoriích se utkalo rekordních 455 modelů.

Škoda Octavia prodloužila vítěznou sérii – překonala 28 rivalů

V letošním ročníku čtenářské ankety Auto Motor und Sport získala Škoda Octavia 15,5 % všech hlasů v kategorii kompaktních vozů importovaných na německý trh. Model z Mladé Boleslavi zvítězil v konkurenci 28 soupeřů a získal svůj jedenáctý titul v řadě. V celé historii soutěže získala Octavia dvanáct ocenění.

Nová Škoda Octavia. Zdroj: Škoda Auto

Škoda Fabia má doma třetí titul

Škoda Fabia čtvrté generace také úspěšně obhájila svůj loňský titul nejlepšího malého vozu dováženého na německý trh, když získala 16 % hlasů a zajistila si prvenství před 19 konkurenty.

Po letech 2008 a 2023 je to pro model Fabia již třetí ocenění v prestižní soutěži Best Cars.

Škoda Auto v současnosti nabízí zájemcům 11 modelových řad osobních automobilů: Fabia, Scala, Octavia, Superb, Kamiq, Karoq, Kodiaq, Enyaq, Enyaq Coupé, Slavia a Kushaq. V roce 2023 dodala zákazníkům celosvětově více než 866 000 vozů.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články