Volkswagen umožní řidičům „dočasně sundat ruce z volantu“

Zdroj: Pixabay
Technologie 04. 02. 2022

Volkswagen umožní řidičům „dočasně sundat ruce z volantu“

Automobilový gigant Volkswagen a dodavatel dílů Bosch zahájily „rozsáhlé partnerství“ s cílem uvést už příští rok na globální trh automatizované řízení.

Bosch a softwarová dceřiná společnost VW Cariad chtějí podle serveru TechXplore „zpřístupnit funkce, které řidičům umožní dočasně sundat ruce z volantu“ ve vozidlech prodávaných pod značkou Volkswagen Group.

Bude se jednat o různé systémy, od takzvaného „hands-free“ pro jízdu ve městě a na dálnici až po systém, který převezme všechny funkce řízení na dálnici, uvedly společnosti.

Projekt si vyžádá 1 000 nových zaměstnanců

Součásti vyvinuté oběma společnostmi bude rovněž možné integrovat do vozidel jiných výrobců automobilů. Hlavní náplní projektu bude vývoj softwaru založeného na datech na základě informací z 360stupňového snímání okolí.

„S pomocí jednoho z největších propojených vozových parků na světě získáme přístup k obrovské databázi. To nám umožní posunout systémy automatizovaného řízení na novou úroveň,“ uvedl Mathias Pillin, prezident divize Bosch Cross-Domain Computing Solutions.

Očekává se, že projekt bude vyžadovat dovednosti přibližně 1 000 zaměstnanců a obě společnosti již zahájily nábor nových odborníků pro práci v alianci.

Bosch a Volkswagen již dříve oznámily partnerství, jehož cílem je prozkoumat možnost vytvoření evropského dodavatele řešení pro bateriová zařízení.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články