Výstavbu robotického centra dokončí český Amazon v roce 2022

Zdroj: Amazon
Byznys 19. 09. 2021

Výstavbu robotického centra dokončí český Amazon v roce 2022

Nová průmyslová budova vyroste v Kojetíně v Olomouckém kraji. Celkové investice společnosti Amazon od roku 2013 dosahují přes 26 miliard korun.

Tyto investice zahrnují jak infrastrukturu, distribuční centra a korporátní kanceláře, tak i více než 2 000 stálých pracovních míst, která budou vytvořena po plném zprovoznění nové budovy do konce roku 2023. Ta doplní stávajících 4 000 pracovních míst, která již Amazon v České republice vytvořil.

Společnost Amazon dále rozšiřuje svou českou logistickou síť v reakci na rostoucí poptávku zákazníků. Rozšíří tak nabídku produktů a podpoří rostoucí počet nezávislých malých podniků prodávajících na Amazonu, které mohou využít skladování a doručování prostřednictvím služby Fulfillment by Amazon. Zaměstnanci v novém distribučním centru budou připravovat, balit a odesílat zákazníkům drobné položky jako knihy, elektroniku a spotřební zboží.

Zaměstnanci budou pracovat s inovativními technologiemi, včetně robotických jednotek, které jim budou pomáhat při každodenním vyřizování zákaznických objednávek. Tito specializovaní roboti se zasouvají pod regály s výrobky, zvedají je a pohybují s nimi po distribučním centru, čímž pomáhají zkrátit čas nutný pro zpracování objednávek. Amazon pokračuje v investování do výzkumu a vývoje, který přináší asistenční a podpůrné technologie, které usnadňují zaměstnancům vykonávání jejich práce. To umožňuje kvalifikovaným zaměstnancům soustředit své schopnosti na sofistikovanější úkoly.

Zdroj: Amazon

Kojetín prochází v posledních letech obdobím velké proměny. Mohutné investice do školství, kultury, sportu nebo rozvoje volnočasových aktivit vytváří ve městě klima, které oceňuje zejména nastupující generace. Přivést do města významného zaměstnavatele je další velmi podstatný střípek do mozaiky, na které několik let usilovně pracujeme. Vnímám jako bonus, že se jedná o stavbu na brownfieldu bez záboru orné půdy, a že jde právě o Amazon, světového lídra trhu internetového obchodu. Jsem také spokojený, že díky novému průmyslovému parku a navazujícím projektům dostanou práci tisíce lidí,” řekl starosta města Kojetín Leoš Ptáček.

Příchod významného zaměstnavatele do regionu je vždy důležitou událostí a příležitostí pro celý region. Jsme rádi, že do Olomouckého kraje přichází zaměstnavatel, který zde vytvoří tisíce nových pracovních míst, a to zejména odborných. Součástí nového distribučního centra společnosti Amazon bude i vybudování a oprava stávající infrastruktury, což vnímáme jako značný přínos pro místní obyvatele,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Zdroj: Amazon

Amazon zahájil nábor pracovníků pro nové distribuční centrum, od inženýrů po IT profesionály, provozní manažery, odborníky na bezpečnost a ochranu zdraví a HR specialisty.

Nábor zaměstnanců, kteří budou zpracovávat objednávky zákazníků, začne v druhém čtvrtletí 2022. Nástupní hrubá mzda pro zaměstnance na vstupních pozicích bude 182 korun za hodinu, u vedoucích týmů pak 225 korun za hodinu.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články