Česká firma přináší řešení pro rychlé zavedení okamžitých plateb v eurech

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay
Ekonomika Technologie 03. 12. 2023

Česká firma přináší řešení pro rychlé zavedení okamžitých plateb v eurech

V reakci na předběžnou dohodu EU, která od poskytovatelů platebních služeb vyžaduje povinnost provádět okamžité platby v eurech, přichází Crede Experto, dceřiná společnost Arbes Technologies, s inovativním řešením pro rychlou integraci těchto plateb do existujících bankovních core systémů.

Okamžité platby v eurech (SCT Inst) představují významný posun umožňující evropské kreditní převody za méně než deset sekund, a to každý den v roce, s maximální částkou 100 000 eur na jednu transakci. I když výzva, jakou představuje integrace do současných bankovních systémů, není jednoduchá, Crede Experto nabízí řešení, které tento proces výrazně zjednodušuje a urychluje.

Máme za sebou několik projektů, kde se okamžité platby v eurech podařilo úspěšně implementovat. Trvalo to ale jeden až dva roky,“ říká Jiří Sandanus, výkonný ředitel společnosti Crede Experto Praha. „Náš přístup umožní finančním institucím integrovat tuto službu do svých systémů v řádu několika měsíců.“

Inovativní řešení, které Crede Experto připravuje, dovolí finančním institucím zaměřit se na interní integraci, čímž se výrazně snižuje čas a nároky na zdroje potřebné k zavedení těchto plateb.

Díky kombinaci produktu Payment Transaction System Crede Experto a DS SWIFT certifikovaného Service Bureau od Digital Systems získají uživatelé efektivní cestu k rychlému zavedení okamžitých plateb.

Jsme schopni nabídnout spolehlivé a efektivní řešení, které splní potřeby poskytovatelů platebních služeb,“ uzavírá Sandanus.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články