Český Mews koupil kanadské Hotello

Richard Valtr. Zdroj: Mews

Český Mews koupil kanadské Hotello

Český scaleup Mews oznámil akvizici montrealské společnosti Hotello, která stejně jako Mews poskytuje cloudové PMS (property management software) řešení pro hotely. Jedná se již o šestou akvizici skrze investiční odnož Mews Ventures. Spolupráce s Hotello má posílit růstovou strategii Mews v Severní Americe.

Oblast property management software je velmi inovativní a stále se rozvíjí. Potenciál na trhu vytušil i český scaleup Mews. Partnerství s Hotello pro něj představuje další investici na severoamerických trzích. „Pozorujeme zde neustálé masivní zavádění cloudových a autonomních technologií. Hotello splňuje všechny podmínky, které jsou pro nás v rámci akvizic důležité – mají skvělé zaměstnance a zákazníky a především nadšení pro moderní hotelové technologie,“ říká Richard Valtr, zakladatel Mews.

Společnost Hotello vznikla v roce 2001 a její software umožňuje efektivnější komunikaci mezi systémy a lidmi a snadnější správu budov. Hotello má více než pět set zákazníků v Kanadě a Spojených státech. Od propojení s Mews si slibuje další obchodní příležitosti.

„Hned po prvním setkání s Mews mi bylo jasné, že se naše vize budoucnosti pohostinství shodují. Měli jsme řadu nabídek, Mews však má za sebou prokazatelné výsledky v posouvání hranic inovací v tomto segmentu a také zkušenosti s úspěšnými integracemi jiných týmů a produktů. Akvizice je pro náš tým velkou příležitostí a těšíme se, jak ovlivní budoucnost nejen naší společnosti, ale také našich zákazníků a celého pohostinství,“ dodává Anaïs Berzi, CEO Hotello.

Spolupráce se společností Hotello přichází v návaznosti na silný a dynamický růst Mews v průběhu roku 2022. Již před začátkem spolupráce s Hotello překonal scaleup Mews hranici 400 000 lůžek v provozu u 3 500 zákazníků, u kterých byly zároveň prostřednictvím Mews Payments zpracovány platby v hodnotě 2,8 miliardy dolarů. Mews Hospitality Cloud se může pochlubit více než 70 000 aktivními uživateli měsíčně a s příchodem společnosti Hotello se tato čísla ještě zvýší.  

Akvizice Hotello byla řízena investiční odnoží Mews Ventures, která byla založena s cílem urychlit technologickou transformaci pohostinství. Hotello představuje pro Mews Ventures již šestou akvizici, přičemž mezi předchozí akvírované společnosti patří Planet Winner (2019), Base7Booking (2020), Hotel Perfect (2021), Cenium (2022) a Bizzon (2022).

Autor: Alena Burešová

Další články