Český startup investuje do gastronomie

Zdroj: Pixabay
Technologie 08. 03. 2022

Český startup investuje do gastronomie

Až 100 milionů eur (přes 2,5 miliardy korun) hodlá investovat česká společnost Mews do potenciálních nákupů během letošního a příštího roku. Aktuální investice do firmy Bizzon je už druhou letošní akvizicí. A další budou následovat.

Česká společnost Mews, dodávající cloudové systémy pro správu hotelů, oznamuje další akvizici. Koupí technologického inovátora Bizzon rozšíří své fintechové portfolio na gastronomický průmysl.

Softwarová firma Bizzon se specializuje na digitální prodejní pokladní systémy (tzv. Point of Sale / POS systémy) pro samostatné restaurace i gastro služby v rámci hotelů. Cloudová platforma Bizzon nabízí kompletní pokrytí potřeb obsluhy i zákazníků, od objednávek a placení až po inventuru a reporting.

Celá rodina POS produktů společnosti Bizzon, která už nyní pokrývá přes 500 hotelů v 15 zemích Evropy, Asie a Pacifiku, se tak stává součástí produktové řady Mews Payments. Mews v letošním roce plánuje POS systém pod novou hlavičkou integrovat do dalších stovek hotelových řetězců. Novou akvizicí pokračuje na své misi digitalizovat pohostinství a zpříjemnit tak pobyt hostům a hoteliérům zjednodušit podnikání.

Na hotelové recepci bez lidské obsluhy

Digitální platební metody a nová generace řešení pro odbavení zákazníků bez lidské obsluhy jsou klíčovými pilíři, na kterých Mews staví své cloudové systémy. Nové rozšíření o POS produkty společnosti Bizzon umožní prostřednictvím mobilní platformy bezkontaktně obsloužit hosty, ať už v samostatné restauraci, nebo kdekoliv v rámci hotelu. Akvizice služby Mews obohatí také o platformu pro přehlednou inventarizaci zboží a modul podporující mobilní a e-commerce platby ve více měnách.

Jakmile jsme se zblízka podívali na produkty Bizzon, věděli jsme, že jejich tým sdílí naši vizi a naše zásady. Stejně jako my i oni vybudovali svůj produkt kolem potřeb zákazníků s cílem zlepšit jejich zážitek,“ říká Richard Valtr, founder společnosti Mews.

Zjednodušení pro hosty i hotelové zaměstnance

Integrace obou produktů do jedné platformy sjednotí a zjednoduší služby pro hosty, zatímco hotelům a jejich zaměstnancům přinese jednotný systém pro kompletní zajištění interakce s hosty. Díky tomu budou moci dělat chytřejší rozhodnutí založená na centralizovaných profilech hostů s informacemi z celého areálu hotelu a všech jeho zařízení, jako jsou restaurace.

Mews jsou zaměřeni na zjednodušení a zautomatizování všech procesů jak pro hotely, tak jejich hosty a stejně jako náš tým mají velmi silnou vizi, jak v této oblasti být ještě lepší. Je to úžasná příležitost a jsem si jistý, že z nové spolupráce a sjednocení zdrojů i zkušeností bude těžit nejen náš tým, ale i naši zákazníci,“ dodává Saša Šarunić, spoluzakladatel společnosti Bizzon.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články