Čeští vývojáři ztrojnásobili obrat

Zdroj: Pixabay
Technologie 12. 02. 2022

Čeští vývojáři ztrojnásobili obrat

Na 109 milionů korun, tedy téměř trojnásobek oproti předchozímu roku, navýšilo obrat vývojářské studio Cleevio. Letos očekává růst obratu minimálně o polovinu.

Pod vedením Davida Bezděky pokračuje firma v růstu a zvyšuje obrat i počet zaměstnanců, rozšiřuje nabídku služeb, nejnověji například o blockchainovou technologii, a pokračuje ve vytváření komplexních produktů s globálním potenciálem. Služby zahrnují všechny fáze vzniku aplikací, od prvotní myšlenky přes koncept, UX, UI, vývoj, testování až po dev ops.

S růstem firma počítá i letos. „Výše obratu není pro nás až tak důležitá, nicméně je reálné, že se letos zvedne minimálně o polovinu,“ informuje CEO společnosti Cleevio David Bezděka

Navzdory nedostatku na trhu práce se vývojáři rozšířili o 70 lidí na vývojářských i manažerských pozicích. S růstem společnosti souvisí i přerod z malé na střední firmu a vybudování vyššího managementu.

„Pro rok 2022 máme jako prioritu úspěšné dokončení reorganizace firmy a chceme mimo jiné budovat novou blockchainovou divizi, do které hodláme nabrat přibližně 20 lidí,” uvádí CEO David Bezděka.

Vzhledem k dlouhodobé nízké nezaměstnanosti v České republice se i Cleevio obrací při hledání lidí do zahraničí. „Máme vývojáře jak ze zahraničí, kteří pro nás pracují na dálku ve smyslu remote work, tak cizince žijící v České republice,“ dodává personální ředitelka Cleevio Miroslava Hrivňáková.

Mezi nejdůležitější klienty patří společnosti Driverama, která nabízí výkup a prodej automobilů online, GoodTrust, aplikace umožňující správu digitálního odkazu, CO2in, virtuální měna krytá emisními povolenkami, nebo společnosti jako Gopay, CNC a Deloitte.

Autor: Jiří Böhm

Další články