;

Chystá se česko-slovenský experiment…

14. 05. 2020

Chystá se česko-slovenský experiment…

WeAre Summit – první startupová konference na světě ve 3D virtuální realitě – se blíží. Její účastníci se budou moci volně pohybovat virtuálním světem nebo konverzovat s ostatními. To vše bez použití zařízení pro virtuální realitu.

Pořadatelé WeAre Summitu spojili síly s neziskovou organizací Mozilla, která dosud spíše v ústraní vyvíjela platformu Hubs. Díky tomu proběhne celá akce ve 3D virtuální realitě. Vystupující hosté i účastníci se přitom budou moci připojit bez speciálního vybavení přímo ve svých internetových prohlížečích.

„Bylo by od nás naivní počítat s tím, že každý má doma brýle a ovladače pro virtuální realitu. Od začátku technickou stránku summitu připravujeme tak, aby se lidé mohli připojit a odnést si plnohodnotný zážitek se zařízením, které mají doma,“ říká Jan Kříž, spoluzakladatel WeAre Summitu.

Vystoupí Guy Kawasaki i předpokládaný první člověk na Marsu

Originální myšlenka uspořádání startupového summitu ve 3D virtuální realitě si rychle získala příznivce z řad velkých jmen světového byznysu. Jako vůbec první potvrdil svou účast v roli keynote speakera Guy Kawasaki, který zastává funkci chief evangelist ve společnosti Canva a je autorem podcastu Remarkable People.

Mezi dalšími potvrzenými spíkry následovali například Katherine Maher, CEO Wikimedia Foundation, Frank Salzgeber, Head of Innovation v ESA (Evropská vesmírná agentura), nebo populární novinářka Esther Wojcicki. Jednání aktuálně probíhá i s Marcem Randolphem, co-founderem a prvním CEO Netflixu, a ve hře je i Alyssa Carson, očekávaný první člověk na Marsu.

Zdroj: WeAre Summit

„Když mě pořadatelé WeAre Summitu požádali o účast v roli keynote speakera, viděl jsem to jako příležitost podílet se na boji proti covid-19. Během své prezentace bych se rád podělil o to, jak nám technologie používané ve vesmíru mohou pomoci vyřešit problémy, kterým čelíme na Zemi,“ předesílá Frank Salzgeber z Evropské vesmírné agentury.

Networking ve virtuálním světě

Virtuální realita otevřela pořadatelům nové možnosti, jak WeAre Summit co nejvíce přiblížit konferenci v reálném světě.

„Ze zkušenosti víme, že lidé chodí na startupové akce ze dvou hlavních důvodů. Poslechnout si vystupující a navazovat nové kontakty. Streamování přednášek se v posledních týdnech stalo běžnou praxí. Opravdovou výzvou pro nás proto bylo přenést do onlinu osobní setkávání. Věříme, že díky možnosti volného pohybu ve WeAre světě a vyhrazeným blokům pro networking v rámci programu, se nám to povede,“ uzavírá Jan Kříž.

První ročník WeAre Summitu se uskuteční 26. a 27. května 2020 na platformě Hubs od neziskové organizace Mozilla. Během obou dní se budou moci účastníci volně pohybovat virtuálním prostředím a navštěvovat program, jehož nosnými body jsou prezentace keynote speakerů a 1-on-1 networking v tematicky zaměřených místnostech. Více o akci naleznete na www.wearesummit.live.

Autor: Tomáš Vrána

Další články