Další rekordní obrat v Česku. Technologická firma překonala 4 miliardy

Zdroj: FTMO
Ekonomika 17. 08. 2023

Další rekordní obrat v Česku. Technologická firma překonala 4 miliardy

Česká společnost FTMO zvýšila v roce 2022 obrat, počet uživatelů, ale i počet těch, kteří si platformu pro tradery vyzkoušeli. Zároveň jí jen za minulý rok vzrostl obrat o 33 % a dostal se přes 4 miliardy korun. EBITDA se pak vyšplhala přes 1,8 miliardy korun.

Nejvíce obchodníků na platformě přibylo ve Spojených státech, Velké Británii či Německu. Historicky nejvyšší byl i počet výplat traderům, jeden z nich obdržel téměř milion dolarů. Minulý rok FTMO zasvětilo zejména vývoji produktu, optimalizaci interních procesů a náboru do týmu, který se rozšířil o dalších 50 lidí.

Společnost dobývala i soutěže. Už podruhé v řadě si odnesla výhru v Deloitte Technology Fast 50. Na začátku roku 2023 byli oba zakladatelé odměněni oceněním EY Technologický podnikatel roku. FTMO má za sebou také investice do nemovitostí, věnuje se akvizicím a hledá ideální cíle pro další rozvoj skupiny.

„V minulém roce jsme se soustředili hlavně na vývoj celé platformy. Tak aby se dále rozšířilo spektrum funkcí, které tradeři opravdu potřebují. Do vývoje produktu i rozšíření infrastruktury jsme za uplynulý rok museli dát všechno, abychom zvládli nápor klientů, kterých je více než kdy předtím. Počet našich uživatelů totiž meziročně stoupl o 68 %. Ty dnes máme ve více než 180 zemích světa, včetně Afriky. Spolu s tím jsme rozšířili i náš tým o 50 lidí, a to zejména na IT pozicích. Naše EBITDA se také přiblížila na dohled dvěma miliardám korun. I díky tomu víme, že o náš produkt je zájem. Současně je to také závazek, který rádi přijmeme – v budování FTMO jednoduše nemůžeme polevit,“ říká Otakar Šuffner, spoluzakladatel a CEO FTMO.

Produkt, procesy, až pak peníze

Společnost v minulém roce posílila všechna svá oddělení, zejména pak pozice v IT. I kvůli rozšiřování týmu muselo FTMO zvětšit v budově Quadria na pražské Národní třídě své pole působnosti. Tam dnes většina týmu, který čítá přes 150 lidí, pracuje. Vzhledem k omezeným kapacitám už ale dnes vyhlíží, které patro by společnost ještě mohla obsadit.

„V posledních letech jsme rostli jako raketa. Teď máme více času soustředit se na nastavování interních procesů. V minulém roce jsme tak trochu v tomto ohledu doháněli deficit z uplynulých let a nastavili procesy, které nám už dlouho chyběly. Zároveň pořád nabíráme a budeme nabírat dál, jen tak můžeme celou platformu neustále zdokonalovat, aby co nejlépe řešila potřeby traderů. K tomu zkrátka potřebujeme více lidí, v současnosti nabíráme prakticky do všech oddělení – vývoj, marketing, podpora, ale i datový tým. Stávající tým odmakal opravdu hodně a celý úspěch firmy jde za ním. Ani zde ale určitě nekončíme, cílovou čáru nemáme pevně stanovenou,“ vysvětluje Marek Vašíček, CFO FTMO.

Stále záleží na přidané hodnotě

Mimo velkého updatu mobilní aplikace spustilo FTMO v minulém roce hned několik produktových novinek. V první řadě to byl Quick Trade Manager – doplněk do nejpopulárnější obchodní platformy MetaTrader, který umožňuje rychlejší, efektivnější a pokročilejší správu obchodních pozic. Dalším krokem byl zcela nový produkt FTMO Swing, jenž otevírá dveře i pro obchodníky, kteří se zaměřují na delší držení pozic. To přispělo k další diverzifikaci klientské základny společnosti.

Mezi ty nejčerstvější novinky se řadí změna pravidel pro registraci ve prospěch uživatelů. Minimální počet obchodních dní pro úspěšné splnění vstupního testu FTMO Challenge byl zkrácen z deseti na čtyři dny. Další novinkou je odstranění časového období pro obchodníky v rámci celého ověřování. Nyní mají zájemci o obchodování s FTMO na obě fáze ověřovacího procesu neomezený čas, což pomáhá otevřít dveře například obchodníkům s konzervativnější strategií. 

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články