Do Česka míří polská investice za tři čtvrtě miliardy

Zdroj: 7R Group
Ekonomika 28. 03. 2024

Do Česka míří polská investice za tři čtvrtě miliardy

Po zajištění potřebného stavebního povolení se polská 7R Group chystá zahájit  výstavbu prvního industriálního projektu v České republice. Novou skladovací halu 7R Park Lavičky vybuduje firma na strategicky umístěné spojnici mezi Prahou a Brnem v těsné blízkosti dálnice D1. Celková výše investice přesáhne 750 milionů korun.

Společnost 7R vstupuje v rámci své strategické expanze na český trh. Jedná se o první zahraniční projekt firmy, která v posledních 15 letech zaznamenává rychlý růst na polském trhu. Specializuje se na výstavbu inovativních, ekologicky šetrných skladových a výrobních prostor přizpůsobených potřebám zákazníků. 

„Náš premiérový projekt v České republice představuje významný milník po letech raketového růstu v Polsku. Právě jsme získali stavební povolení pro první objekt. V Polsku jsme dokončili více než 100 objektů o celkové ploše 1,8 milionu m2. Vyvinuli jsme dokonalý produkt, získali velké zkušenosti v každé fázi vývojového procesu a dnes jsme připraveni vstoupit na nový trh,“ řekl Tomasz Lubowiecki, generální ředitel a zakladatel skupiny 7R.

Skladový park 21. století

7R Park Lavičky D1 Highway bude moderní skladový park tvořený jednou budovou o celkové rozloze 26 000 m2. V souladu se strategií developera zaměřenou na snižování uhlíkové stopy bude vybaven řadou ekologických řešení, jejichž cílem je snížit emise CO2 a provozní náklady.

Mezi tyto iniciativy patří LED osvětlení s inteligentním řídicím systémem, fotovoltaická instalace, nabíjecí stanice pro elektromobily a využívání šedé vody pro splachování toalet. Rozšířená terénní úprava také zajistí biodiverzitu, a to skrz výsadbu květinových luk, stromů a keřů v okolí parku. K údržbě zelených ploch bude využívána dešťová voda. Projekt je navržen tak, aby dosáhl na certifikát BREEAM Excellent. 

„Český trh nabízí společnosti 7R nové příležitosti k růstu, vyznačuje se omezenou nabídkou a silnou poptávkou investorů a nájemců. Významnou výhodou tohoto projektu je jeho vynikající poloha – nachází se v těsné blízkosti dálnice D1, pouhých 50 kilometrů od Brna a 135 kilometrů od Prahy. V kombinaci s atraktivním designem a ekologickým řešením tak ztělesňuje vše, co dokládá vysokou kvalitu produktů skupiny 7R. Jsem přesvědčen, že se na českém trhu setká se zájmem potenciálních nájemců. Současně aktivně usilujeme o další akvizice a rozšíření našeho působení v České republice,“ uvádí Chris Zeuner, ředitel investic 7R odpovědný za rozvoj skupiny v České republice.

Plánovaný termín dokončení projektu je třetí čtvrtletí 2025, hodnota investice přesahuje 750 milionů korun.

Autor: Jiří Böhm

Další články