;

eGovernment na dosah. Nový software pomůže digitalizaci veřejné správy v ČR

Články 20. 01. 2021

eGovernment na dosah. Nový software pomůže digitalizaci veřejné správy v ČR

Digitalizace státní správy je téma, které v posledních letech rezonuje napříč celou republikou. Nový informační systém pomůže organizacím veřejné správy řešit širokou škálu agend, a to bez tužky a papíru.

Stěžejní vlastností nového systému HELIOS Pantheon je maximální důraz na legislativní procesy, kdy je samozřejmostí napojení na státní rejstříky. Součástí řešení je i podpora a zabezpečení vzdálené práce a nástup připravovaného eGovernment cloudového úložiště.

Věříme, že se lidé ve veřejné správě s pomocí správně fungujících informačních systémů mohou více soustředit na službu občanům, a tím se podílet na zlepšování kvality života v České republice,“ komentuje Jiří Hub, výkonný ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions.

Jednou a dost

Úkolem systému HELIOS Pantheon je co nejvíce zjednodušit uživatelům práci v systému a v maximální míře jim poskytnout relevantní a přesná data. Stěžejní je pak co nejlépe propojit další informační systémy tak, aby uživatelé nemuseli dělat jeden úkon vícekrát.

Snadná propojitelnost je pro nás opravdu klíčová. Naše řešení s sebou nese i výhodu možnosti napojení na síť partnerských řešení, které můžeme nabídnout přímo na míru potřebám veřejné správy,“ vysvětluje Vladan Zalejský.

Jiný úřad, jiná verze

Potenciálními uživateli systému jsou především tři cílové skupiny z oblasti veřejné správy: příspěvkové organizace (PO), územní samosprávné celky (ÚSC) a organizační složky státu (OSS) a státní instituce. Informační systém se jim proto přizpůsobí a vyjde ve třech edicích na míru rozdílným potřebám jednotlivých organizací.

Společnost Asseco Solutions prokázala své zkušenosti s digitalizací veřejné správy už v minulosti. Jejich produkt HELIOS eObec využívají různé obce i města.

Nenabízíme jen systém samotný, ale zejména podporu při práci jeho uživatelů týmem našich zkušených odborníků. Dokážeme se napojit na kterýkoli informační systém, který už úřad používá, čímž odpadá jak zdvojená práce, tak i stres, který často nasazení nového systému provází,“ uzavírá Vladan Zalejský.

Autor: Tomáš Vrána

Další články