Firma Hopium se stala prvním výrobcem prémiových vodíkových automobilů

09. 02. 2021

Firma Hopium se stala prvním výrobcem prémiových vodíkových automobilů

Francouzská společnost Hopium byla založena v roce 2019 závodníkem Olivierem Lombardem s cílem stát se přední světovou značkou vozidel na vodíkový pohon a reagovat tak na současné potřeby automotive trhu.

Vzhledem k tomu, že jen sektor dopravy je zodpovědný za 20 % světových emisí skleníkových plynů, tak společnost sama se tím staví na pozici klíčového hráče při řešení změn klimatu. Hopium, jeden z mála výrobců automobilů, který se věnuje výhradně vodíkovému pohonu, hodlá v roce 2021 představit první prototyp svého špičkového modelu Hopium Māchina. Tento inovativní uhlíkově neutrální vůz nabídne více než 1000km dojezd a rekordní dobu nabíjení – 3 minuty.

Dostupnost

Hopium bude auto vyrábět ve Francii, také jej na svém „rodném“ trhu uvede, a to před následným nasazením v Německu, Číně, Jižní Koreji, Japonsku a Spojených státech. Seznam zmíněných států odráží praktičnost užití vodíkových vozů. Každá ze jmenovaných zemí drží nejvyšší příčky v počtu komerčních vodíkových plnicích stanic.

Vstup na burzu

Přímá kotace společnosti Hopium proběhla 23. prosince minulého
roku prostřednictvím přijetí 11 700 000 cenných papírů
tvořících její vlastní kapitál k obchodování. Emisní cena
byla stanovena na 1,00 eura za akcii, přičemž tržní kapitalizace
činila v den zařazení na seznam 11,7 milionu eur.

Olivier Lombard, generální ředitel firmy Hopium, pro web společnosti uvedl: „Tento krok je zásadním milníkem v naší rozvojové strategii. Měl by společnosti Hopium poskytnout prostředky k naplnění jejích ambicí a umožnit jí získat mezinárodní rozměr. Chtěl bych poděkovat Euronextu i všem partnerům, kteří nadšeně podporují tento bezprecedentní projekt. Společně pracujeme na zachování našeho životního prostředí při hledání rovnováhy mezi člověkem, přírodou a technologií.“

Další články