iObcan.cz představuje na festivalu Anifilm revoluční systém digitálních účtenek

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay
Ekonomika Technologie 12. 05. 2024

iObcan.cz představuje na festivalu Anifilm revoluční systém digitálních účtenek

Úložiště digitálních účtenek iObčan pilotuje na filmovém festivalu Anifilm unikátní projekt digitálních účtenek. Zákazník může při nákupu zboží získat digitální podobu účtenky načtením QR kód přímo z papírové účtenky.

Účtenka bude ke stažení na webovém rozhraní iUctenka.cz s možností si ji trvale uložit do úložiště iObcan.cz. To bude zákazníkům hlídat záruku zboží nebo snadno data z účtenky sdílet s účetními programy. Prvním 1000 uživatelům, kteří se nově přihlásí, nabízí úložiště své služby zdarma.

Webová aplikace iObcan.cz nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní, díky němuž je sbírání, správa a manipulace s účtenkami snadná. Ať už nakupujete festivalové zboží, potraviny nebo cokoli jiného, vaše účtenky jsou bezpečně uložené na jednom místě a máte k nim následně snadný přístup kdykoli a kdekoli.

Našim maloobchodním klientům umožňujeme, aby poskytovali plně digitální účtenky ve standardu pro elektronickou fakturaci ISDOC. Pomáháme jim, aby šetřili papír a podporovali udržitelnost. Pokud se rozhodnou, mohou v této fázi tisknout jen zkrácenou verzi účtenky s QR kódem, který odkazuje na plnohodnotnou digitální účtenku. Do budoucna chystáme i verzi, kdy bude obchodník nabízet načtení digitální účtenky a tisknout jen na vyžádání,“ řekl Petr Šišák, ředitel společnosti Chytrý terminál s.r.o, která ve spolupráci s platformou iObčan inovaci přináší.

Zdroj: iObcan.cz

Provoz digitálních účtenek na festivalu Anifilm umožnil jeho ředitel Tomáš Rychecký. „Jsem velký fanoušek digitalizace jak ve filmu, tak v dalších oblastech. Proto jsem nadšeně souhlasil s tím, že budeme první, kdo vyzkouší digitální účtenky a platformu iObčan, kde si je zákazníci mohou uložit,“ vysvětluje Tomáš Rychecký.

Mám velkou radost, že právě filmový festival Anifilm je první, kdo aplikuje digitální účtenky. Do budoucna plánujeme i řešení, které papírovou účtenku zcela nahradí. Naším hlavním cílem je, aby každý občan měl právo na anonymní digitální účtenku bez toho, aby disponoval aplikací obchodníka. S naším řešením si vystačí pouze s přístupem k internetu a jakýmkoliv prohlížečem, případně emailem,“ řekl Pepe Rafaj, CEO startupu iObčan, a také zakladatel systému na podporu lokální ekonomiky Corrency, který úložiště digitálních účtenek iObčan doplňuje.

Tím naše kroky k digitalizaci ve skutečnosti teprve začínají. Zůstaňte naladěni,“ pokračuje Rafaj. „iObčan rozšiřuje jednoduchost projektu Corrency. Společně podporujeme digitalizaci měst a jejich obyvatel,“ vysvětlil Jan Doseděl, CFO&COO Corrency.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články