Jak vydělat první milion? Zkopírujte návyky bohatých lidí

Zdroj: Pixabay

Jak vydělat první milion? Zkopírujte návyky bohatých lidí

Self-made milionář Alan Corey prozradil serveru CNBC, jak vydělal první milion dolarů (přes 22 milionů korun). Inspiraci podle vlastních slov čerpal u lidí, kteří ho obklopovali – třeba u basketbalových trenérů z dětství. Jeden z nich vlastnil firmu se zdravotnickými potřebami a další investoval do nemovitostí. Bez jejich vlivu bych dnes nežil svůj sen, zdůraznil Corey.

Američan Alan Corey vede vlastní firmu, má v portfoliu 366 nemovistostí a ve volném čase trénuje basketbal. Zde je pět návyků, které mu pomohly vydělat první milion dolarů:

1. Bohatství nevyžaduje oblek ani kravatu

Své trenéry jsem nikdy neviděl v ničem jiném než v teplákové soupravě. Byli sami sobě šéfy, takže se oblékali, jak chtěli.

Byl to ostrý kontrast oproti rodičům mých spoluhráčů, kteří spěchali z kanceláře vyzvednout své děti po tréninku, vyčerpaní a stále v upnutých oblecích.

Smysl pro svobodu a autentický přístup k životu mých trenérů mi posloužily jako vzor. Nevěnuji všechen svůj čas a energii tomu, jak věci vypadají na povrchu. Místo toho investuji do kvality svého života mimo práci. Dodnes si neumím uvázat kravatu.

2. Zaměřte se na své silné stránky

Měl jsem nejhorší střelu v týmu, ale trenéři nevynaložili žádné úsilí na její zlepšení, protože jsem byl skvělý v obraně. Podporovali to a pomohli mi stát se ještě lepším.

Naučili mě, že každý má slabiny a že je to v pořádku. Ne vždy se do NBA dostanou ti nejlépe připravení hráči, ale často se tam dostanou experti na určité dovednosti.

Chcete-li zvětšit své bohatství, buďte nejlepší v jedné věci. Hledání domů mimo trh, které byli lidé ochotni prodat, byl můj přirozený instinkt. Na to jsem se zaměřil, místo abych šel po stejných domech jako všichni ostatní. Tato strategie vedla k ještě většímu počtu obchodů a příležitostí k navázání kontaktů.

3. Věnujte svůj čas věcem, na kterých záleží

Jsem si jistý, že moji koučové mohli trávit odpoledne vyděláváním dalších peněz. Ale oni pochopili, že čas je jejich nejcennější komoditou, a chtěli ho věnovat trénování basketbalu.

Naučili mě, že skutečné bohatství spočívá v tom, že svůj čas věnujete věcem, na kterých vám opravdu záleží. Zaměřil jsem se na investice do nemovitostí a budování svého podnikání, abych jednoho dne nemusel trávit 40 hodin týdně v kanceláři.

Nyní mé portfolio spravují správci nemovitostí a mám virtuálního asistenta. Mám naprostou autonomii nad svým dnem.

4. Nebuďte chamtiví

Chamtivost není podmínkou bohatého života. I když byli moji koučové zaneprázdnění lidé, vždy byli štědří, pokud jde o jejich čas a pozornost.

Často dávám rady a kontakty majitelům domů, protože mi to přináší pocit uspokojení a radosti, když jim mohu trochu usnadnit těžký proces. To vedlo k mnoha doporučením, mimotržním obchodům a vodítkům pro mé realitní podnikání.

Skutečně bohatí lidé dávají bez očekávání, že za to něco dostanou, a odměna, kterou za to získají, je exponenciální.

5. Oceňujte úsilí nade vše ostatní

Moji koučové vždy oceňovali usilovnou práci a nikdy neočekávali dokonalost. Pokud jste zkoušeli nové věci, byl odměňován i neúspěch. Představuji si, že své podniky vedli stejně.

Zkoušení, znovu a znovu, je způsob, jak se v podnikání dostat na vrchol. Neexistují žádné zkratky.

Získal jsem pověst člověka, který pro své klienty zkusí udělat cokoli. Moje zaměření na snahu, i když vede k neúspěchu, mě v honbě za úspěchem dostalo dál než cokoli jiného.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články