;

Japonská firma vyrábí přesné převodovky pro průmyslovou automatizaci

Zdroj: Sumitomo Drive Technologies
Články 25. 03. 2021

Japonská firma vyrábí přesné převodovky pro průmyslovou automatizaci

Především naprostá preciznost výkonu a univerzálnost využití, na tom si zakládá společnost Sumitomo Drive Technologies, jejíž výrobky jsou určeny do malých i velkých provozů.

Náš svět by vypadal úplně jinak, nebýt automatizace a robotických řešení. Kdekoli je třeba, aby se s něčím manipulovalo mechanicky, automaticky nebo s pomocí stroje, tam všude se neobejdou bez výkonného pohonu.

Různé nároky spojené s provozem si žádají, že pohon musí splňovat řadu výkonnostních charakteristik, tak aby vyhověl požadavkům na efektivitu. A v Summito Drive Technologies se zaměřují právě na vývoj a výrobu velmi přesných převodovek pro průmyslovou výrobu.

Především pokud jde o automatizaci a robotická řešení, mohou být nároky na preciznost výkonu opravdu vysoké. Univerzální převodovky s nulovým zpětným nárazem poslouží pro tyto účely více než dostatečně.

V továrním provozu najdou uplatnění u takových automatizovaných funkcí, jako je pick & place, otočné polohovací stoly nebo strojové svařování. Ve skladech se zase od robotických řešení očekává, že dokážou manipulovat s objemnými náklady, a to za vysoké rychlosti.

Samozřejmě rotační systémy s sebou nesou velké nároky právě na kvalitu převodovky u činností, kde dochází k pravidelnému a opakovanému pohybu. Takovými zařízeními jsou např. roboti nanášející barvu nebo ramena určená k přesunu materiálu.

Společnost Sumitomo se u svých u svých univerzálních převodovek s nulovým zpětným nárazem může vykázat cenou odpovídající výkonu, jednoduchou údržbou a možností integrace přímo do již zkompletovaného zařízení.

Autor: Tomáš Vrána

Další články