Na Jadran! Nebo na Balaton…

Zdroj: Pixabay
Life 15. 06. 2022

Na Jadran! Nebo na Balaton…

Češi se opět ve velkém počtu chystají na dovolenou do Chorvatska. Autobusový dopravce FlixBus eviduje nárůst počtu cestujících oproti roku 2021 a 2020 o desítky procent. Zvýšený zájem je ale také o Německo nebo Itálii a pro rodiny s omezenějším rozpočtem o Maďarsko.

Společnost FlixBus předpokládá, že zájem o cestování bude větší než v posledním roce nezasaženém covidem – tedy cestujících bude pravděpodobně víc než v roce 2019. Oproti loňsku a předloňsku je nárůst cestujících v desítkách procent. Ceny jízdenek začínají na 728 korunách.

„Nejoblíbenějšími destinacemi jsou místa s přímým spojením. Na Istrii Umag, Pula a především Rovinj. Velmi oblíbená je Rijeka. Na lince do Splitu sledujeme větší zájem o významnější střediska – Split, Zadar, Šibenik,“ upřesnil cílové destinace pro FocusOn Tomáš Beránek, mluvčí společnosti FlixBus. 

Autobusový dopravce proto v těchto dnech obnovil přímé spojení do desítky turisticky atraktivních destinací v Chorvatsku. Už od 12. května je možné zakoupit jízdenky na první spoje do Rijeky, Puly, Rovinje nebo Umagu z Moravy. Z Prahy a jižních Čech nabídl dopravce přímé spojení od 1. června. První spoje přes Zadar, Biograd na Moru nebo Šibenik do Splitu vyjely z Prahy o den později a jezdit budou denně.

Největší evropský poskytovatel autobusové přepravy proto letos očekává, že o přímé spoje do Chorvatska bude rekordní zájem. 

„Lidé se těší na léto bez přísných bezpečnostních restrikcí spojených s pandemií koronaviru. Kdo si v posledních dvou letech odpustil dovolenou u moře, letos na nic nebude čekat. Již nyní vidíme zvýšenou poptávku po přímých spojích do Chorvatska. Z toho důvodu jsme uspíšili start sezónních spojů na Jadran, některé autobusy poprvé vyjely již předminulý čtvrtek,“ uvedl ředitel společnosti FlixBus v České republice Pavel Prouza.

„Kromě Chorvatska se zvyšuje zájem také o zastávky v Německu a Itálii, pro rodiny s omezenějším rozpočtem se ukazuje jako velmi zajímavá destinace Maďarsko,“ dodal Beránek.

Autor: Jiří Böhm

Další články