Nová funkce od Googlu je snem každého prokrastinátora

Články 06. 12. 2020

Nová funkce od Googlu je snem každého prokrastinátora

Ne všechny požadavky, které od chytré domácnosti očekáváme, potřebujeme vykonat obratem – jako například zhasnutí světla před spaním nebo ranní spuštění kávovaru. S inovací Google Home nově můžete zadávat úkony na přesný čas nebo délku trvání.

Až donedávna uměl Google Home provádět příkazy pouze okamžitě. Pokud bychom chtěli, aby se po určité době něco vypnulo, může nám Google Home nastavit časovač, ale sám věc nevypnul.

Díky nedávné aktualizaci se v tomto ohledu mnohé změnilo. Nyní můžete podle serveru CNET.com nechat Google Home nastavit určité úkoly až na týden dopředu. Další nová funkce nabízí, že můžete úkon začít hned, ale dát na něj datum nebo čas vypršení platnosti. Sympatickou vychytávkou je, že můžete naplánovat úkoly kolem východu nebo západu slunce a Google Home vypočítá na základě polohy, kdy to přesně bude.

Ještě to má mouchy

Plánování úkolů na později je požehnáním pro věčné plánovače a prokrastinátory. Nová funkce Google Home dává možnost lidem vykreslit, co potřebují a kdy to potřebují.

Stejně jako u jakékoli nové funkce má vše nějaký háček, který je třeba dořešit. Google Home stále chybí řada funkcí, které zvládají konkurenční platformy. Například schopnost naplánovat něco kolem západu nebo východu slunce, ale ne přesně podle něj (například rozsvícení světel 30 minut před západem slunce), by bylo fajn.

Jak na nové funkce? A na záchod?

Nejjednodušší, co musíte udělat, aby Google Home provedl akci později, je přidat k vašemu příkazu čas. Poté co řeknete „Hele, Google, vypni světla v ložnici“, řekněte „za 15 minut“. Domovská stránka Google údaj potvrdí s přesným časem, takže pokud byste tento příkaz zadali v 21:02, odpověděl by: „Jasně, zhasnu světla v 21:17.“

Stejně tak pokud chcete, aby se něco dělo po určitou dobu, jednoduše přidejte dobu trvání na konec svého příkazu – „Google, zapni světla mé ložnice na pět minut“ –, to vám může dát například dost času na to, dojít si na toaletu.

Další články