Obrat společnosti Arbes Technologies dosáhl téměř 800 milionů korun

Zdroj: Pixabay
Ekonomika 21. 06. 2024

Obrat společnosti Arbes Technologies dosáhl téměř 800 milionů korun

Český dodavatel softwarových řešení pro finanční a zdravotnický sektor, Arbes Technologies, má za sebou další úspěšný rok. Obrat společnosti vzrostl o více než 200 milionů korun. Tento růst podpořily všechny dceřiné společnosti, mezi něž patří Crede Experto, slovenský Finamis a společnost Inbrait.

Společnost Arbes Technologies, jeden z předních hráčů v oblasti informačních technologií a softwarových řešení, nedávno oznámila své hospodářské výsledky za poslední fiskální rok, které potvrzují její dynamický růst. Obrat společnosti v roce 2023 přesáhl 770 milionů korun, což je více než 40% nárůst oproti roku předešlému.

Výrazný nárůst byl dosažen díky spolupráci a úspěchům dceřiných společností, kterými jsou slovenský Finamis, specialista na softwarová řešení pro finanční sektor, společnost Inbrait, poskytovatel IT specialistů pro české i mezinárodní projekty, a Crede Experto, zaměřující se na dodávku profesionálních IT řešení pro infrastrukturu, dostupnost a kontinuitu provozu, ochranu dat, bankovní a platební informační systémy. Společnosti Crede Experto se mimořádně dařilo také v Polsku, kde získala ocenění na Summitu partnerů IBM za nejvyšší nárůst obratu v oblasti prodeje a řešení serverů POWER.

Zaměření na kvalitu a inovace

Dlouhodobým cílem společnosti je zvyšování kvality produktů, dodávek, služeb a celkového zákaznického přístupu. „V rámci interní kooperace našich týmů jsme dosáhli podstatného pokroku v optimalizaci našich procesů, zvýšení výkonnosti a kvality našich systémů, regulatorních požadavků a přinesli našim klientům více flexibility,“ dodává Michal Houštecký, CEO a předseda představenstva Arbes Technologies. Právě díky zlepšení procesů a kvality systémů měla společnost prostor na rozvoj inovací.

„Tento pozoruhodný růst lze také přičíst úspěšné celofiremní produktové strategii, spolu s níž jsme dosáhli důležitého milníku v oblasti digitální transformace, a to díky vývoji dalších samostatných a zpravidla inovativních mikroservisních modulů. Tímto jsme schopni dlouhodobě zajistit nejen modernizaci a konkurenceschopnost našich stávajících produktů a řešení, ale rovněž přinášet zcela nové moduly a funkční komponenty,“ uvádí Michal Houštecký.

Mezi ty patří například vývoj modulu Workflow, který zefektivňuje proces objednávání a schvalování v rámci modulárního ERP systému FEIS, vývoj aplikace ARBES Limity, monitorující skladbu fondových portfolií tak, aby byla v souladu se statutem fondu a regulacemi ČNB i ESMA, vývoj Leasingové kalkulačky, představující online B2B řešení, díky kterému mohou prodejci financovaných vozů integrovat služby financování do svých systémů a procesů, či modul zajišťující napojení na tuzemský clearing Certis Gateway.

Vznik významného hráče na fintech scéně

Milníkem pro Arbes Technologies byl červen 2023, kdy 100% vlastník společnosti, Expandia Digital, získal podíl v české vývojářské společnosti Ackee, zaměřující se na udržitelnou digitalizaci, design a vývoj mobilních a webových aplikací. Tímto krokem společnost Arbes Technologies navázala úzkou spolupráci s Ackee a jejich propojením vznikl významný hráč na fintech scéně, schopný poskytnout kompletní služby, od UX a UI, mobilní a webové aplikace až po transakční systémy v rámci celého finančního i zdravotnického sektoru. 

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články