Polské miliardy míří do Česka

Zdroj: 7R
Ekonomika 10. 08. 2023

Polské miliardy míří do Česka

Přední polský developer skladových a průmyslových objektů 7R uzavřel strategické partnerství se společností Nrep založenou v Norsku. Navýšení základního kapitálu umožní společnostem 7R a Nrep investovat v České republice a Polsku a zaměřit se na rozvoj projektů v souladu s politikou ESG.

Partnerství znamená, že se společnost Nrep (prostřednictvím fondu Nordic Strategies Fund V) stane většinovým akcionářem společnosti 7R a investuje do ní přibližně 200 milionů eur (necelých 5 miliard korun) nového kapitálu. To umožní společnosti 7R další růst v České republice a Polsku. 7R se zaměří na udržitelný rozvoj výstavbou technologicky vyspělých a udržitelných skladů.

Chris Zeuner, CIO společnosti 7R, uvádí: „Společnost 7R již koupila jeden pozemek v České republice u dálnice D1 a v současné době nakupuje další pozemky vhodné pro industriální development.“ 

„Získání společnosti Nrep jako strategického akcionáře je mimořádně důležitým krokem v rozvoji společnosti 7R. Tato nová kapitálová investice do společnosti 7R jí umožní pokračovat v udržitelném růstu, rozvíjet se na nových trzích a zaměřit se na dlouhodobé vztahy s nájemci, což je přínosné pro všechny naše obchodní linie. To, že se staneme dlouhodobým vlastníkem některých aktiv, odliší a posílí dlouhodobé vztahy s našimi nájemci,“ uvádí Tomasz Lubowiecki, zakladatel a předseda představenstva společnosti 7R. 

Kapitálová investice Nrep do 7R znamená, že společnost je jedním z nejvíce kapitalizovaných developerů logistických a průmyslových objektů v Polsku. Společnost 7R bude i nadále pokračovat v rozvoji prostřednictvím kapitálu třetích stran ve společných podnicích a stejně tak bude pokračovat v rozvoji vlastních průmyslových nemovitostí tím, že si ponechá některá aktiva v rozvaze společnosti 7R.

Nrep je uznávaná jako přední společnost v oblasti udržitelného rozvoje a do 7R investovala kapitál z fondu NSF V. Po získání vlastního kapitálu ve výši 3,65 miliardy eur (přes 88 miliard korun) je NSF V dosud největším evropským realitním fondem zaměřeným na nemovitosti s přidanou hodnotou.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články