Přes 49 tisíc je průměrný plat v bankovnictví

Zdroj: Profesia.cz
Byznys 20. 09. 2022

Přes 49 tisíc je průměrný plat v bankovnictví

I když mzdy v bankovním sektoru v posledních třech letech nerostly tak jako dříve, stále patří mezi 5 oborů s nejvyšší průměrnou mzdou – ta se včetně bonusů a odměn vyšplhala na 49 250 korun, což je o 2 procent více než loni, píše se v tiskové zprávě společnosti Profesia.cz.

Zaměstnání v bankovnictví platí dlouhá léta za jisté, perspektivní a dobře placené. V současné době se však i zde dějí velké změny. Komunikace s klienty se přesunuje do on-line prostředí, kvůli měnícímu se chování klientů se ruší pobočky. Navíc tradiční velké bankovní domy se globálně slučují. To vše by nasvědčovalo tomu, že v tomto segmentu budou firmy zaměstnance spíše propouštět. Ale je tomu naopak.

Bankovnictví a pojišťovnictví jsou segmenty, které letos patří mezi nejaktivnějšími v náboru zaměstnanců. Čím to je? Mění se totiž zaměstnanecká struktura – více lidí zajišťuje zákaznický servis, je zde také velká poptávka po IT pracovnících, a to jak pro tvorbu a správu on-line řešení, tak zajištění bezpečnosti. 

Bankovní sektor patří mezi 5 oborů s nejvyšší úrovní průměrné mzdy

I když tempo růstu mezd v bankovním sektoru v posledních třech letech zvolnilo, stále patří mezi 5 oborů s nejvyšší úrovní průměrné mzdy. Celková průměrná mzda včetně bonusů a odměn se v tomto segmentu letos zatím vyšplhala na 49 250 korun, což je o 2 % více než v loňském roce.

Výše mezd se pochopitelně velmi liší podle pozic. Pokud se podíváme na současnou úroveň průměrných mezd v nabídkách na Profesia.cz, administrativní pracovník může nastoupit za 31 080 korun, finanční analytik za 42 000 korun, specialista na hypotéční úvěry za 45 100 korun. A firmy ve finančním sektoru jsou navíc v náboru stále aktivní.    

„Navíc v bankovnictví a pojišťovnictví je již tradičně velmi široká nabídka bonusů. Více než 90 % zaměstnanců v tomto oboru dostává nějaký typ benefitu. Například sick days jako dostupný bonus uvádí 67 % pracovníků, obecný průměr je 24 %. Výrazně vyšší, a to o pětinu a více, je i nabídka bonusů jako penzijní připojištění, zaměstnanecké slevy, stravenky a dovolená navíc,“ dodal Michal Novák ze společnosti Profesia.cz.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články